Okunma

Microsoft gençler arasındaki popülerliğini artırdı!


21 Mayıs 2018 Pazartesi 10:49
Microsoft gençler arasındaki popülerliğini artırdı!

Dünya genelinde faaliyet gösteren internet tabanlı pazar araştırması ve anket şirketi YouGov, çok çarpıcı bir anket sonucu ile geldi. Şirketin yaptığı anketlerde Microsoft‘un gençler arasındaki popülaritesinin arttığı görüldü.

Ankette çıkan rakamlar, eski sonuçlar ile karşılaştırıldığında, Microsoft gençler arasında son 2 yılın en yüksek beğenilme oranlarına ulaşmış durumda. Özellikle teknolojik trendleri belirleyen 18 ile 35 yaş aralığındaki kullanıcılar arasında popülerliğini artıran şirketin son yıllardaki yenilenme ve değişim çabaları meyvelerini vermişe benziyor.

microsoft anket

Genel olarak eğilimlere bakıldığında genç neslin daha çok iPhone ve bunun gibi ikonik markalara düşkünlüğü dikkati çekmekte. Ancak gelen bu anket sonuçları, artık genç neslin de teknoloji devinin getirdiği yeni cihaz ve yazılımlara şans tanıdığını gösteriyor.

Microsoft, yeniden yapılanarak gençlere göz kırptı!

Analiz sonucu yayınlanan grafiğe bakıldığında, özellikle son 2 ay içerisinde keskin bir yükseliş dikkati çekiyor. Bunun iki sebebi olabileceği söyleniyor. İlki Windows 10‘a gelen büyük bir güncelleme olan Redstone 4 ve ikincisi şirkette yapılan büyük yeniden yapılanma.

iOS ve Android tabanlı cihazlarda Microsoft yazılımlarının birçok seçeneği ve sürümü olması şirketi hep göz önünde tutuyor. Şirketin bulut odaklı sistemi ve ilerleyişi, özellikle üniversite öğrencileri ve çalışan genç kesimin sık kullandığı Word, Powerpoint, Excel ve Dokümanlar uygulamalarını listede ilk sıralardan düşürmüyor. Ayrıca şirket eğitim programları ve destekleri ile çoğu kolej ve üniversite ile anlaşarak uygulamalarını öğrenci ve eğitimcilere ücretsiz bir şekilde erişime açıyor.
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Microsoft gençler arasındaki popülerliğini artırdı!”

 1. Kerim dedi ki:

  Oooo beybi beybi. Adamlar artik hangi bilgilerimizi de aliyorlarsa, gencleri heen seciyorlar. Yazik bize.

 2. mutlu dedi ki:

  microsoft mobilde pişmanlıktır uygulamalarını da kullanmıyorum pc de mecburen var ama yarın onda da alternatif çıktığı zaman batması yakındır

  1. invisible dedi ki:

   🙂 Sen bilmiyor olabilirsin.. İşletim Sisteminin, Ofis Uygulamalarının Hepsinin Alternatifi var. Oldukça Başarılı Alternatifler hemde..

   Fakat Hiç Bir zaman batmaya yakın olmayacak..
   Sebeplerimi, Bir çok konuda lider olmasa bile yaratıcılarından daha iyi görselleştirip kullandırabiliyor olması.
   Ayrıca Ücretsiz Gibi Görünen Uygulamaların Destek ihtiyacı söz konusu olduğunda microsoft’un 5 katı para bayılmak gerektiği için..

" Microsoft gençler arasındaki popülerliğini artırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft gençler arasındaki popülerliğini artırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft gençler arasındaki popülerliğini artırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "