Okunma

Microsoft, Google İle Dalga Geçiyor!


15 Temmuz 2009 Çarşamba 10:34
Microsoft, Google İle Dalga Geçiyor!

Microsoft‘un medyatik CEO‘su Steve Ballmer, sessizliğini bozdu ve Google‘ın yeni Chrome OS‘si ile ilgili konuşma düzenledi. Ballmer, Google’ın hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını ve, Chrome OS’de her şey Google’ın istediği gibi gelişse bile probleme boğulacaklarını iddia etti.

Steve Ballmer’ın konuyla ilgili açıklamasında geçen bir cümle ise Google ile resmen dalga geçer gibiydi:

“İnsanlar aynı anda iki işletim sistemi birden kullanmazlar, o yüzden Chrome OS’ye ihtiyaç olmayacak”


Steve Ballmer, medyatikliği ve sıradışı tavırlarıyla tanınıyor.

Ballmer iki işletim sistemine ihtiyaç yok derken, halihazırda işletim sistemleri arasında Windows’un en büyük pazar payına sahip olduğunun altını çizmiş oldu.

:: Steve Ballmer bu konuşmasında haklı mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Microsoft, Google İle Dalga Geçiyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adam haklı 🙂
  30 yıllık işletim sisteminin tahtına oturmak öyle kolay değil 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Aklıma geldi, bu adamın dili neden hep dışarıda? Nasıl CEO bu? Bill GATES’i isterük!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  normaldir ama zaman online devri online işletim sistemleri her yerden ulaşabildiğimiz için önemli ve gelecekte artık lisanslı reklamlı veya free olarak kullanacağımız online işletim sistemlerimiz hayatımızın vazgeçilmezleri olucak

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çok bilmişe bak hele. tekelci zihniyet açıklama yapmış chrome os ye ihtiyaç yokmuş. Chrome OS yayılsın windowstan vazgeçmeyen namerttir be 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hali hazırda çok güzel linux tabanlı işletim sistemleri var. Hangisi windowsa rakip olabildi. hepsinin toplamı bile windowsn yakınından geçemiyor. Ben mesela ubuntu kullandım bir süre. Sonra bişeyleri yapamayınca windowsa döndüm. Google da anca ubuntu kadar iyi bişey yapabilir.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  son gülen iyi güler…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İnsan kendine güvenmeli tabi ama işi fazla abartmamalı ve rakiplerini küçümsememeli. İnsan ne oldum değil ne olacağım demeli. Google sürekli değişim ve gelişim içerisinde. Bu bile taktiri hak eder. Ne olursa olsun birşeyler geliştiriliyor. Ben şahsım adına buna saygı duyarım. Microsoft ise tekelciliğini korumaya çalışıyor. Eğer alternatifler olmasaydı gelişim de olmazdı. Linux (ubuntu, kubuntu…) ve Mac OS zaten var olan OS’ler. Bir de Google bu işe girince bence microsoft biraz tırstı 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  linux kullananlarda aynı anda iki işletim sistemi kullanmıyor 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  “Çok böbürlenme padişahım, senden de büyük Allah var”

 10. SDN Okuru dedi ki:

  avcunu ***** Chrome OS

" Microsoft, Google İle Dalga Geçiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Google İle Dalga Geçiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Google İle Dalga Geçiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "