Okunma

Microsoft Haftaya Yamayacak


08 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
Microsoft Haftaya Yamayacak
Microsoft, önümüzdeki hafta yayınlamayı hazırladığı dört güvenlik yaması ile kendi ürünlerindeki korumayı sıklaştırmak istiyor. Haftaya Salı günü yayınlanması beklenen güvenlik yamaları arasında özellikle Jet veritabanı yazılımı ile ilgili olan dikkat çekiyor. Daha önce uyarısını yaptığı ve sanal saldırıların hedefi Jet‘teki olan açığı nihayet kapatacak olan Microsoft, ayrıca Word ve Publisher‘da bulunan kritik hataları da bu güncellemeyle düzeltecek.

Takvimleri İşaretleyin

Diğer güvenlik yaması ise, Windows Live OneCare ve Microsoft Forefront Security gibi hizmetlere karşı yapılan saldırıların önüne geçme amaçlı Microsoft‘un kendi anti virüs ürünleri için gelecek. Microsoft’un güvenlik yaması paketi için belirlenen tarih 13 Mayıs Salı.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Microsoft Technet
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Haftaya Yamayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Haftaya Yamayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Haftaya Yamayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "