Okunma

Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor!


03 Ağustos 2015 Pazartesi 12:00
Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor!

Microsoft’un bir süredir en çok konuşulan ürünleri arasında başı çekenlerden olan HoloLens isimli artırılmış gerçeklik kasıkı ile ilgili, doğrudan Microsoft tarafından tarih açıklaması yapıldı.

Microsoft HoloLens’ Geliştiri Versiyonu 2016’da Geliyor!

Microsoft’un CEO görevini aktif olarak devam ettiren Satya Nadella, geçtiğimiz gün BBC ile yaptığı röportajda, HoloLens ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan röportaj kapsamında Nadella; Microsoft HoLolens artırılmış gerçeklik kasklarının, son kullanıcıya ulaştırılacak olan sürümü öncesi, 2016 yılında geliştiricilere yönelik bir HoloLens’in satışa sunulucağını belirtti.

HoloLens, Amazon Üzerinden Satılacak!

Öte yandan Nadella’nın açıklamalarından dikkat çekici olanı ise; Geliştiri Versiyonu ile Microsoft HoloLens’in, Amazon üzerinde rahatlıkla temin edilebileceği bilgisi oldu. Zira genellikle geliştirici versiyonlarında firmalar ürünlerini, daha kısıtlı ve farklı gönderim şekilleri uygulayarak teslimat gerçekleştiriyorlar. Bu noktada Microsoft ve Amazon arasında bir satış ağı kurularak, HoloLens’in Developer versiyonunun birçok kişiye ulaştırılması ve son kullanıcı ürünü oluşturulmasında ivme kazanılmak istendiği anlaşılıyor.

15-08/03/news_1-microsoft-artirilmis-gerceklik-kaski-hololens-cikis-tarihi-belli-oldu-2015-sdn.jpg

BBC ile röportajı kapsamında Satya Nadella’nın, Microsoft HoloLens geliştirici versiyonunun fiyatı ile ilgili bir bilgi vermekten kaçındığı da yine dikkat çekenlerden oldu. 

Windows 10’un tüm platformlara yönelik özelliğini ön planda tutan Microsoft, öyle görünüyorki masaüstü Windows 10 resmi çıkışını gerçekleştirmesinin ardından, HoloLens için de gelişim sürecine hız katmak istiyor. Sanal gerçeklik kasklarına nazaran bir artırılmış gerçeklik kaskı olan Microsoft HoloLens, 2016 yılında, geliştirici sürümü olmak kaydıyla erişilebilir durumda olacağa benziyor.

:: Microsoft’un Artırılmış Gerçeklik kaskı HoloLens hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de geliştiri versiyonunu satın almak ister misiniz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl bir deneyim veriyor merak ettim şimdi son kullanıcı için çıksın bakarız….

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Hayal et 2016 gerçek olsun.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Geliştirici versiyonu daha bu son kullanıcı için değil ben HoloLens'li Xbox One paketlerini merak ediyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Almakta kullanmakta hayal şuan için

" Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "