Okunma

Microsoft Hyper-V’ye Merhaba


28 Haziran 2008 Cumartesi 21:00
Microsoft Hyper-V’ye Merhaba
Şu sıralarda RTM (relesase to manufacturing, üretim için sunulmuş) sürümü paketlenmiş olan Microsoft Hyper-V, kurumsal tarafla ilgilenen okurlarımız tarafından uzunca bir süre Viridian olarak biliniyordu. Önümüzdeki günlerde Microsoft Update aracılığıyla kullanıcılara sunulacak olan Hyper-V, sanallaştırma için en önemli oyunculardan birisi olacak.

64 Bit ve Tamamen Sanal

Microsoft Hyper-V 64 bit işletim sistemi üzerinde çalışan ve kendi üzerine yine 64 bit çalışan misafir işletim sistemine izin veren bir yazılım. Microsoft’un bu konuda donanımsal olarak işlemciden alacağı özel destek ise bir süredir gündemde. Bu konuda Intel ve AMD bir destek sunuyorlar ve güncel işlemcilerde gerek masaüstü gerekse de sunucu tarafında bu konuda donanımsal yeterlilikler mevcut.

Bilgi için: Hyper-V
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Hyper-V’ye Merhaba konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Hyper-V’ye Merhaba ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Hyper-V’ye Merhaba ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "