Okunma

Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor!


06 Ocak 2019 Pazar 19:00
Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor!

Microsoft uzun yıllardır Surface akıllı telefon haberleriyle sürekli gündeme geliyor. Son olarak 2018 yılının ikinci yarısında ortaya çıkan Andromeda kod adlı, katlanabilir akıllı telefon haberleri bu iddiaları ayyuka çıkardı.

Yine Aralık ayında ortaya çıkan Microsoft patent başvurusu, Andromeda kod adlı Surface akıllı telefon haberlerini yeniden gündeme getirdi.

Yeni ortaya çıkan bir patent başvurusu ise teknoloji devinin akıllı telefon çerçevesini inceltmenin peşinde olduğunu gösteriyor.

Microsoft yeni patenti katlanabilir akıllı telefon için mi aldı?

Aslında patentte  “televizyon, bilgisayar monitörü, dizüstü bilgisayar veya mobil bilgisayar, tablet bilgisayar, el bilgisayarı, cep telefonu veya akıllı telefon gibi iletişim cihazı veya ekrana sahip diğer herhangi bir elektronik cihaz” şeklinde bir tanımlama yapılmış. Yani patent ekranı olan bir çok cihazı kapsıyor.

Buna karşın, bu patentin menteşeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen Andoromeda‘da ilk olarak kullanılması bekleniyor. Peki ama bu patent tam olarak ne anlama geliyor?

Birçok telefon üreticisi ekran çerçevesini inceltmenin yollarını arıyor. Patentten tam olarak anlaşılmasa da teknoloji devi bu inceltme için bir teknik geliştirmişe benziyor.

microsoft, katlanabilir akıllı telefon, surface akıllı telefon

Bu teknik sayesinde ince çerçeveli ve katlanabilir akıllı telefon Andromeda ile bu sene içinde karşılaşmamız olası. Şirketten yapılan son açıklamalarda bu yöndeydi. Ancak işin içinde Microsoft ve Surface akıllı telefon olunca bu konuda garanti vermek pek mümkün değil.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Microsoft bu sefer Surface, katlanabilir akıllı telefon hayalini gerçekleştirebilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Microsoft bu pazara hic girme nokia lumiayi alarak ne basarisiz oldhgunu gorduk. 😐

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Microsoft un telefon çıkarma ihtimali yok bence Büyük telefon başarısızlığından sonra bir daha o topa girmezler.

 3. Leand dedi ki:

  Dön beriye yiğidim normal telefonda çıkart ama bu bana büyük olmuş biraz 😀 37 ekran televizyon gibi…

 4. Anonim dedi ki:

  Xiaomi nin kini gördüm twitter da bu dırıvırı kalır onun yanında

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Android ve windowsu harmanlayip iyi bir deneyim sağlar sa kesiklike iyi olur.

 6. Anonim dedi ki:

  eskir ondan sonra çıkartır (tır fason üreticiye… )

 7. Anonim dedi ki:

  Bir kez daha denemek için fırsatı değerlendirmek istiyor fakat nafile.

 8. mapavrili dedi ki:

  Teknoloji firmaları çentik ten sonra katlanabilir ekran sevdasına kapıldılar halkın nabzını hiç yoklamıyorlar kafalarına göre iş…

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   son gelecek teknoloji bu Apple dahil herkes katlanabilir telefon yapacak. düne kadar küçük ekran diyordunuz! şimdi küçük ekran telefon yok ve sende seve seve… ilerde bir katlanabilir telefon alacaksın🤣🤣🤣

 9. canavan06 dedi ki:

  Nerde manasız şey var microsoft hemen orda

  1. Anonim dedi ki:

   windows?

" Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "