Okunma

Microsoft Kendisine Rakip!


04 Eylül 2009 Cuma 08:19
Microsoft Kendisine Rakip!

Genelde, Microsoft piyasaya bir ürün çıkardığında diğer kendi ürünlerini destekler ve piyasadaki diğer ürünlerle kıyasıya rekabete girerdi. Karşımızda Internet Explorer Firefox, Windows Mac, Xbox 360PlayStation 3 gibi örnekler de mevcut. Microsoft Bing, internet kullanıcılarının hizmetine sunulduktan sonra, yine Microsoft ürünü olan Live, Bing‘e yönlendirilmişti. Bu olay normal karşılanmıştı. Fakat Bing’in yeni eklenecek olan özelliği, Microsoft’un kendisini zarara sürükleyebilir.

 

Bing & Ping adı verilecek olan özellikte, kullanıcıların çeşitli haberleri, iletileri, başlıkları, ve diğer akıllarına gelen bilgileri, sosyal ağ aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşması sağlanacak. Bu yenilik ile birlikte firma, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara rakip olmayı hedefliyor. Fakat Microsoft’un unuttuğu bir şey olsa gerek. Zira yine kendi hizmeti olan Windows Live, hali hazırda aynı işlevi görüyor.

Bing & Ping ile birlikte anlık mesajlaşma özelliği gelecek mi bilinmiyor. Windows Live’ın “Paylaşılan Favoriler” özelliği ya da Windows Live Messenger iletilerimiz Bing & Ping’e mi aktarılacak o da belli değil. Zira Bing & Ping, henüz test aşamasında da olsa ileride, Facebook veya Twitter’dan çok, Windows Live’ı sekteye uğratacak gibi gözüküyor.

:: Bing And Ping’i nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Kendisine Rakip!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bence microsoft face book’a rakip olamaz ve dunyada msn messenger gibi bir iletişim programı gelmedı daha avucunu yalasın

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Daha biri kalkmadan başka bir saçmalık geliyor, neyin ne olduğu belli değil, Windows Live’ın yenilikler onlar bunlar sayfaları da oldukça gereksiz, bu kadar kaynağa sahip olmasına rağmen hala nasıl bu kadar dandik olabiliyor, sadelik denen bir şey bilmiyorlar mı?

" Microsoft Kendisine Rakip! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Kendisine Rakip! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Kendisine Rakip! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "