Okunma

Microsoft Kinect ile Şov Yapıyor


10 Ocak 2011 Pazartesi 16:45
Microsoft Kinect ile Şov Yapıyor

Microsoft’un CEO’su olan Steve Ballmer’in keyfi yerinde. CES fuarında yaptığı açıklamasında, Kinect ürün satışından 5 milyon adet beklediklerini fakat 60 gün içinde toplan 8 milyon ürün satıldığını söyledi.

Bu ürün o kadar çok tutuldu ki, farklı üreticiler Kinect benzeri ürünleri sergilemeye başladı. Fuarı gezdiğimiz bir çok üretici, kendi çözümlerini ürettiğin gördük. Bu esasında çok da iyi bir gelişme. Çünkü Microsoft’un bu başarısı rakiplerini ateşleyecek.

Sony, CES fuarında her ne kadar  Playstation Move demoları yapsa da, Kinect’e karşı yeni planlar geliştireceğine dair duyumlar aldık.

 

 

Microsoft, Kinect konusunda çok rahat. Kendi standında Kinect için özel odalar yaptığını gördük. Fuarı gezen ziyaretçiler bu odalara girerek Kinect deneyimini birebir yaşayabiliyorlar.

Tabi bu başarı Microsoft için yeterli değil. Bu yüzden olsa gerek Kinect Avatar’ın duyurusunu yaptı. Kinect Avatar,  kişilerin hareketlerini özelleştirebiliyor.

 

Steve Ballmer, Kinect Avatar’ın duyurusunu işte böyle yaptı.

Daha önce beden hareketlerini algılayan Kinect, Avatar sayesinde mimikleri de algılayabilecek. Siz güldüğünüzde Avatarınız da gülecek. Üzgün olduğunuzda o da üzgün olacak. Hatta mimik ve kaş hareketlerini de algılayabilen Kinect Avatar, şimdiden oldukça fazla ilgi görüyor.  

:: Kinect Avatar oyun dünyasında bir devrim yaratacak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Kinect ile Şov Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Kinect ile Şov Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Kinect ile Şov Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "