Okunma

Microsoft LightSpace ile 3D Etkileşim


06 Ekim 2010 Çarşamba 09:30
Microsoft LightSpace ile 3D Etkileşim

Microsoft’un Surface adını verdiği ve projeksiyon cihazlarından gönderilen görüntülerle etkileşim sağlamayı mümkün kılan teknolojinin yeni ve çok daha gelişmiş versiyonu tanıtıldı. (Microsoft Surface Suya İniyor)

Microsoft Research tarafından geliştirilen LightSpace adı verilen yeni teknoloji gerçekten de inanılmaz işler yapabiliyor.

Her biri farklı derinliklere odaklanmış kameralar ve özel projektörlerden oluşan sistem, sadece bir yüzey üzerinde değil, üç boyutlu olarak derinliği de algılayarak etkileşim sağlıyor.

Videoyu Avucunuzda Taşıyın

Örneğin, bir masa üzerine yansıtılmış görüntüyü elinizin üzerine alarak duvardaki ekrana taşıyabilmeniz LightSpace ile mümkün oluyor.

LightSpace ile neler yapılabildiğini Microsoft Research’ten Andy Wilson ve Hrvoje Benko’nun hazırladığı videodan sizler de görebilirsiniz. Videonun bir noktasında bir ara bulunuyor, o kısımdan sonra, LightSpace’in teknik detayları hakkında bilgi veriliyor.

#y3/58cb635631944f7fffad035474f0ed8e.flv#

:: Bu teknoloji ne gibi alanlarda kullanılabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft LightSpace ile 3D Etkileşim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft LightSpace ile 3D Etkileşim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft LightSpace ile 3D Etkileşim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "