Okunma

Microsoft, Lumia 900’e Duacı


18 Temmuz 2012 Çarşamba 12:00
Microsoft, Lumia 900’e Duacı

Nokia’nın Lumia 900 modelini piyasaya sürmesi ile birlikte Windows Phone mobil işletim sistemine olan ilgi de katlanarak artmaya başlamış gibi görünüyor.

Zira Microsoft’un mobil işletim sistemi, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2012 yılının ilk çeyreğinde yüzde 2 olan pazar payını ikiye katlamayı başarmış. Bunun en büyük sebebi olarak ise, Nokia’nın Lumia 900 modelinin piyasaya sürülmesi olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine baktığımızda ise Windows Phone işletim sisteminin yüzde 1.4’lük pazar payına sahip olduğunu görüyoruz. Bu da hem bu yılın hem de geçtiğimiz yılın ilk çeyreğini ikiye katlamayı başardığını gösteriyor.

NPD’nin açıklamalarına göre bu artışın arkasında tek bir etken yatıyor, o da Nokia’nın amiral gemisi Lumia 900’ün Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmüş olması.

AT&T adlı operatör tarafından piyasaya sürülen Lumia 900’ün aylarca firmanın en çok satılan ikinci telefonu olmasından da bu çıkarımı yapmak mümkün. AT&T’nin en çok satılan akıllı telefonu ise tahmin edebileceğiniz gibi Apple iPhone 4S olmuştu.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Windows Phone 7 ya da 7.5 kullanan akıllı telefonların Windows Phone 8’e güncellenmeyeceğini açıklaması ile birlikte de Lumia 900’ün popülerliği biraz azalmaya başlamış ve firmalar sözleşmeli satışlarda indirime gitmişti.

:: Windows Phone’un artışında en büyük etken sizce nedir?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Microsoft, Lumia 900’e Duacı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  @SDN OKURU
  Microsoft’un sunumlarında işletim sistemi çekirdeğinde ciddi değişime gittiklerini belirtiyorlar. Daha çok telefon satmak için lumia 900’e wp8 gelmeyecek. Ancak ***** hazırlamak için de sanırım para harcıyorlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoftun mobil 6.5 ile başarısız akıllı telefon çalışmaları ancak görsel ve sistem olarakta başarılı yeni wp7 serileri ile yeni yeni kırılıyor..kullandığımdan biliyorum vazgeçilmesi zor yeni wp7 ler..sadece anlayamadığım niye wp8 e donanımlar yetmiyor..arka planda 5 den fazla çoklu işlemi zaten hallediyor..zaten hızlı..bide salak flashlara gerek kalmadımı html5 ile uçar gider…yoksa yeni ***** dönen daha çok para mı? Mide filan bırakmıyorlar adamda…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  @Ultrayer6 bir üst sürüm işletim sisteminin çekirdeği hiç bir zaman değişmez. çekirdeğin değişmesi demek, işletim sisteminin değişmesi ve hiç bir şekilde geriye uyumluluğun olmayacağı demektir. bir işletim sisteminde böyle bir güncelleme olamaz. burda sadece ticari nedenlerden ötürü güncelleme engeli söz konusudur ki bu da gayet olağandır.

 4. Ultrayer6 dedi ki:

  güncellenememesinin sebebi, farklı sistem çekirdeği kullanmasıdır. farklı bir sistem gibi çalışıyor. o yüzden güncelleme ile yüklenemez. bu tıpkı, android 4.0 ‘a ios 5.0 güncellemesi yapmak gibi bir şey. o yüzden imkansız.
  hem bu iyi oldu, çünkü yeni bir sistem olduğu için yüksek donanımları rahatlıkla ***** />
  windows 8’in getirdiği güzel özellikleri de, wp7.5 kullanıcılarına güncelleme ile wp7.8 olarak verecekler.

" Microsoft, Lumia 900’e Duacı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Lumia 900’e Duacı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Lumia 900’e Duacı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "