Microsoft mail servisleri hacklendi!


14 Nisan 2019 Pazar 17:00
Microsoft mail servisleri hacklendi!

Bilgisayar korsanları, Microsoft webmail servisleri ile MSN ve Hotmail adresleri dahil olmak üzere web tabanlı e-posta servislerini aylarca bir müşteri destek temsilcisinin kimlik bilgilerini kullanarak hackledi.

Microsoft webmail

Microsoft Webmail servislerinde hangi bilgiler var?

Etkilenen kullanıcılara gönderilen e-postada Microsoft, bilgisayar korsanlarının e-posta adreslerine, konu e-posta satırlarına, klasör etiketlerine ve kullanıcının iletişim kurduğu diğer e-posta adreslerinin adlarına erişebildiklerini söyledi. Neyseki ekler de dahil olmak üzere e-postaların içeriği ve şifreler çalınan veriler arasında değil.

Bilgisayar korsanları, 1 Ocak – 28 Mart tarihleri arasında meydana gelen güvenlik ihlallerini bir müşteri destek temsilcisinin kimlik bilgilerini tehlikeye atarak gerçekleştirdiler. Microsoft, bilgisayar korsanlarının kullandığı hesapları devre dışı bıraktığını belirtti.

Microsoft, etkilenen kullanıcıların daha fazla spam e-posta alabileceği ve kimlik avı girişimlerinin daha sık olabileceği konusunda uyardı. Etkilenen kullanıcılar bu tür saldırılara karşı dikkatli olmalı ve e-postalarının içeriğinden çıkarma yapılmamış olsa bile şifrelerini değiştirmeleri öneriliyor.

Veri ihlalinde kaç kullanıcının isabet ettiği ve saldırının arkasındaki bilgisayar korsanlarının kim olduğu belli değil. Microsoft, AB’nin veri koruma görevlisi için iletişim bilgilerini sunduğu için etkilenen hesapların en azından bir kısmının Avrupa Birliği’nden olduğu belirtiliyor.

Microsoft web posta servislerine yapılan saldırı, Ocak ayında keşfedilen çok daha büyük veri ihlallerinin devamı niteliğinde. Güvenlik araştırmacısı olan Troy Hunt, “Collection No:1” adı verilen bir dosya buldu ve içerisinde toplam 12 ayrı klasörde 87 GB büyüklüğünde 21 milyondan fazla benzersiz şifre içeren 773 milyondan fazla kayıt bulundu.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft mail servisleri hacklendi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Normal bu outlök hotmail msn servisleri çok güvensiz Android en güvenli sistem bence ios u bilmiyorum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft bu ve hiç şaşırtıcı değil.

" Microsoft mail servisleri hacklendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft mail servisleri hacklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft mail servisleri hacklendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 2. 2 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 3. 3 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 4. 4 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 5. 5 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 6. 6 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 7. 7 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 8. 8 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 9. 9 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 10. 10 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!