Okunma

Microsoft’tan oyuncular için video düzenleyici!


05 Mart 2018 Pazartesi 12:00
Microsoft’tan oyuncular için video düzenleyici!

Microsoft özellikle oyuncuları hedef alan bir video düzenleyici için kolları sıvamış durumda. Mixer adıyla kendi yayın servisine sahip olan şirket, şimdi de geliştirmekte olduğu Microsoft Mixplay yazılımıyla oyuncuların videolarını kolayca düzenlemesini sağlayacak gibi gözüküyor.

Microsoft Mixplay video düzenleyici geliştirme aşamasında!

Microsoft tarafından ticari marka başvurusu yapılan Mixplay, bir servis olarak yazılım olarak ifade ediliyor. Servis olarak yazılım yaklaşımını Office 365 ve Windows 10 için de kullanıldığını hatırlatmak isteriz.

Microsoft Mixplay

Açıklama göre bilgisayar yazılımı, kullanıcıların içeriği ve oyunları oynatmak, indirmek, paylaşmak ve değiş tokuş etmek için kişiselleştirmelerine izin verecek. Ek olarak animasyon, video, ses ve grafik oluşturmak, görüntülemek, yayınlamak, üretmek ve yayınlamak da yazılımla mümkün olacak. Son olarak yazılım; metin ve animasyonun kişiselleştirilmesi, tasarlanması ve güncellenmesi için bir araç olacak video oyun yazılımı olarak tanımlanmış.

Ticari marka başvurusu yapılan tüm ürünler her zaman kullanıcılarla tabii ki buluşamayabiliyor. Öte yandan, şirketin oyun odaklı yazılımlara son dönemde daha çok önem verdiği ortada. Ayrıca, Mixplay’i belki de Mixer içerisindeki bir araç olarak görmemiz de mümkün.

:: Microsoft’un oyuncu odaklı bir video düzenleyici geliştirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Videolarınız için siz hangi yazılımı kullanıyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’tan oyuncular için video düzenleyici! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan oyuncular için video düzenleyici! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan oyuncular için video düzenleyici! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "