Okunma

Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı!


13 Temmuz 2009 Pazartesi 16:13
Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı!

Microsoft’un Worldwide Partners Conference etkinliğindesahne alan Office 2010, aynı zamanda teknik önizleme sayfasından sınırlı sayıda beta testçiye de kapılarını açtı. İşte Office 2010‘dan ilk bilgiler:

İlk defa Word, PowerPoint, Excel ve OneNote uygulamalarının online hallerinin bulunacağı Office 2010’da bu ürünler ücretsiz sunulacak. Masaüstü araçlarıyla yarışacak kapsamda olmasa da, Microsoft’un nihayet Google Docs ve Zoho Office gibi online servislerle aynı kulvara girdiğini görmek güzel. Web uygulamaları, Internet Explorer’ın yanı sıra Firefox ve Safari‘de de sorunsuz çalışacak.

Masaüstünde Neler Var?

Ribbon arayüzünden vazgeçmeyen Microsoft, masaüstü uygulamalarına da önemli iyileştirmeler yapmışa benziyor. Dokümanları web üzerinde yayınlama veya bilgisayara kaydetme imkanı tanıyacak olan masaüstü uygulamalarından Word 2010 eşzamanlı olarak birden fazla kullanıcının belge düzenlemesine olanak sunacak.

Ekran görüntülerini Word belgelerine yapıştırmak ve yapıştırma işlemini önizlemeli olarak görmek de yine Office 2010’un güzellikleri arasında.


PowerPoint’teki gelişmiş görsel araçlara bir örnek

Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları ve yeni geçişler içerecek olan PowerPoint 2010‘un yanı sıra, Outlook 2010 da aynı arayüz ile e-posta iletişim görüntüsü ve gelişmiş arama özellikleri barındıracak.

Mobil Uygulamalar

Windows Mobile sürümleri de güncellenen Office uygulamaları, sunucu üzerinde barındırılan belgeleri BlackBerry ve iPhone gibi araçlarda açmayı sağlayan gelişmiş yeteneklere kavuşacak.

:: Office 2010’da başka hangi yenilikleri görmek istersiniz?

Bilgi İçin : Microsoft Office 2010
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    süper

  2. SDN Okuru dedi ki:

    hepimize hayırlı olsun

" Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "