Okunma

Microsoft Office iPhone’a Geliyor


03 Nisan 2009 Cuma 09:25
Microsoft Office iPhone’a Geliyor

Bakmayın siz Microsoft’un Apple ile çekişip durmasına. Birbirlerini her fırsatta tırtıklayan ikilinin birçok alanda kesiştiği noktalar var. Özellikle bir endüstri standardı olarak niteleyebileceğimiz Microsoft Office noktasında. Yazılım devi gelecek aylarda Office 14 olarak da tabir edilen Word, Excel, PowerPoint ve OneNote uygulamalarının web tabanlı sürümlerini duyurmayı planlıyor. Bu programlar sadece Internet Explorer üzerinde değil, aynı zamanda Safari ve Firefox’ta da çalışacak. Ve bu Microsoft’un daha önce belirttiği üzere iPhone için Office ve Linux için Office’in de kapılarını açacak.


Office for Mac’den sonra sıra Office for iPhone’a geldi

Bu gelişme önemli çünkü Netbook’lar için web uygulamalarının büyük değeri var. Office ise kullanım oranlarına bakıldığında en çok tercih edilen olması itibariyle büyük bir potansiyele hitap ediyor. Amerika’nın en çok satan akıllı telefonlarından olan iPhone malumunuz üzere sözleşme tarifesi nedeniyle cepten en çok internet kullandıran telefon olma unvanına da sahip. Office, internet ve iPhone üçlüsünün bir araya gelmesi bu anlamda Microsoft için olduğu kadar Apple için de önemli bir gelişme.

:: Web üzerinden kullandığınız uygulamaları burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Office iPhone’a Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Office iPhone’a Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Office iPhone’a Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "