Okunma

Microsoft Office Lens iOS’e Geldi!


03 Nisan 2015 Cuma 05:00
Microsoft Office Lens iOS’e Geldi!

Windows Phone için Microsoft tarafından geliştirilmiş Ofiice Lens uygulaması diğer tarayıcı uygulamalarının aksine daha iyi bir performans ve görüntü kalitesi sağlıyordu.

Ancak elbette ki tek bir platform üzerinden yayınlanan hiçbir uygulama diğerleri kadar ses getiremiyordur.

Microsoft bugün iOS için Office Lens uygulamasını yayınladı. Şu ana kadar tarayıcı uygulamaları içerisindeki üzretsiz seçeneklerden en kalitelisi olan Office Lens ile, masadaki alışveriş fişinden, tahtadaki yazıya kadar birçok çizimi ve yazıyı, düzeltmeye, ekranın belirli bir bölgesine sığdırmaya uğraşmadan fotoğrafını çekip, PDF’e dönüştürebilir, OneNote, Word, PowerPoint’le çalıştırabilir ya da galerinize kaydedebilir, mail olarak tek bir tıkla gönderebilirsiniz.

 15-04/02/microsofttan-office-lens-1428000535.jpg

Bir süre önce Windows Phone için aktif olan uygulama, bazı sorunlar nedeniyle indirilmeye açık değildi. Uygulamayı şu an iOS ve Windows Phone için indirebilirsiniz. Henüz aktif bir Android sürümü bulunmayan uygulama için bir preview sürümü mevcut, bunun için de Android ön sürüm topluluğuna katılarak ilk deneme için başvuru yapmanız gerekmekte.

::Office Lens’i beğendiniz mi?
yazarBetül Erden

Programlama eğitimine hali hazırda devam eden Betül, özellikle Android cihazlara karşı bir ilgi duyuyor. Teknolojiye dair tüm konuları yakından takip ederek, gelişmeleri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Microsoft Office Lens iOS’e Geldi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  berbat bir uygulama yaa…. 20 ***** bekliyorum. daha çektiğim fotoğrafları oneDrive hesabına aktaramadı. Halen ekranda "aktarılıyor…" yazıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten bu note 4 de snoteunda vardı zaten

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bir sürü yazım hatası yani kızların teknoloji yazması iyi hoş ta bu nedir ya bir de virgül kullanımı anlatım bozuklukları felaket hele ki şu kısım beni benden aldı
  Office Lens ile, masadaki alışveriş fişinden, tahtadaki yazıya kadar birçok çizimi ve yazıyı, düzeltmeye, ekranın belirli bir bölgesine sığdırmaya uğraşmadan fotoğrafını çekip, PDF'e dönüştürebilir, OneNote, Word, PowerPoint'le çalıştırabilir ya da galerinize kaydedebilir, mail olarak tek bir tıkla gönderebilirsiniz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç güzel olmamış. Özellikle crop olayı berbat. Tarama uygulamaları arasında en iyisi tartışmasız CamScanner'dır.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ancak elbette ki tek bir platform üzerinden yayınlanan hiçbir uygulama diğerleri kadar ses ***** gibi bir ifade herhalde Google'ın başka platformlara uygulama geliştirmemesi örneğinde görülmektedir. Windowsun Office, Outlook, Onenote, Onedrive vs. uygulamaları sürekli güncellenen şekliyle Android ve IOS da mevcut zaten. Tam tersini söylemek mümkün değil ama. Microsoftun tavrını daha adil buluyorum.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  MS cihazlarını güncelleyeceğine paso rakiplerine uygulama çıkartıyor şaka gibi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  CamScanner kullanıyordum. Bunu da bir deneyeyim.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ya bu microsoft gerçekten ne yapmaya çalışıyor anlayamıyorum. Elinde onu farklı kılan ne varsa diğer platformlara verdi. Ben niye senin dandik telefonunu aldım o zaman be adam?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft, Windows Phone'dan çok İOS ve android için çalışı***** gibi ya.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  1.99 a scanner pro almıştım ondan daha kullanışlı olmuş hemde ücretsiz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  saçmalık, bizim uygulamalarımız androide iosa da veriliyor ise neden lumia kullanalım ki. Mal bu microsoft (lumia 920)

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft un diğer platformlara bakışını takdir ediyorum,bu davranışı ileride mobil çözümlerinden birini almamı sağlayabilir .

" Microsoft Office Lens iOS’e Geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Office Lens iOS’e Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Office Lens iOS’e Geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "