Okunma

Microsoft Ofiste Lider


19 Kasım 2008 Çarşamba 13:21
Microsoft Ofiste Lider

Clickstream Technologies tarafından yapılan son araştırmada, internet kullanıcılarının sadece yüzde 1’lik bir oranda Google Docs tercih ettikleri ortaya çıktı. Microsoft Office ise halen %50 gibi ezici bir üstünlüğe sahip. Açık kaynaklı ofis paketi OpenOffice.org‘un yaklaşık yüzde 5 oranında kaldığı araştırma sonuçları, 2.400 internet kullanıcısının ofis yazılımı kullanma alışkanlıklarının takip edilmesi sonucu belirlendi.

Çevrimdışı Kullanım Çoğunlukta

Aynı araştırmaya göre bir kısım kullanıcılar da Google Docs ve Microsoft Office’i birlikte kullanıyor. Clickstream’in konu hakkında yorumu ise, “Google Docs ve Spreadsheets ilk başta Microsoft Office’in potansiyel rakibi olarak görülse de, şu anda OpenOffice.org o pozisyona daha yakın duruyor. Bu da internet bağlantısı olmaksızın yapılan işlemlerin halen ağırlıkta olduğunu gösteriyor.” şeklinde.

:: Google Docs kullanıyor musunuz?

Bilgi İçin : Clickstream
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Ofiste Lider konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Ofiste Lider ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Ofiste Lider ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "