Okunma

Microsoft’un internet oyunları yakında çalışmayacak


11 Temmuz 2019 Perşembe 07:40
Microsoft’un internet oyunları yakında çalışmayacak

Microsoft oyunları olarak da bilinen Microsoft internet oyunları, Windows deneyiminin büyük bir parçasıdır. Windows Millennium Edition ile birlikte Solitaire ve Mayın Tarlası’nın yanına, çevrimiçi olarak, başka insanlara karşı oynanabilecek yeni yapımlar eklenmişti. Windows ME, bu yüzden, özel bir yere sahiptir.

Microsoft oyunları dönemi kapanmak üzere

Amerikalı yazılım şirketinin işletim sistemlerinde varsayılan oyunlar olarak gelen dama, maça kızı ve benzeri yapımlar, birçok bilgisayar kullanıcısının ilk göz ağrısıdır. Geliştirici tarafından gelen açıklamalar, hangi işletim sisteminin bu oyunlar adına ne zaman resmi desteğini kaybedeceğini açıklıyor.

Microsoft oyunları

Microsoft, kendi oyun hizmetlerini Windows XP ve Windows ME adına 31 Temmuz 2019’da sonlandıracak. Bu tarih, Windows 7 için ise 22 Ocak 2020 olarak duyuruldu. Peki, hangi oyunlara ve servise “elvada” denilecek?

— Internet Backgammon (XP/ME, Windows 7) | Tavla

— Internet Checkers (XP/ME, Windows 7) | Dama

— Internet Spades (XP/ME, Windows 7) | Kağıt oyunu

— Internet Hearts (XP/ME) | Başka bir kağıt oyunu

— Internet Reversi (XP/ME) | Zeka oyunu

— MSN Go (Windows 7) | MSN servisi

Microsoft internet oyunları yeni yatırımlar için uygun değil

Şirketten gelen açıklama, zamanın oldukça hızlı ilerlediği gerçeğini hatırlatır cinsten. Zira yeni yatırımlar için uygun zamanın geldiğini düşünen ekip, şunları söyledi: “Microsoft internet oyunlarına harcadığınız zamanınız ve gösterdiğiniz tutkunuz için size gerçekten teşekkür ederiz.”

Microsoft internet oyunları

“Bu istikrar sayesinde harika bir topluluk ortaya çıktı ancak her şeyin bir zamanı var. Bizim için, donanım ve yazılım ortaklarımızla birlikte, kaynaklarımızı daha yeni teknolojilere yatırmamızın vakti geldi. Bu sayede sizlere harika deneyimler sunmaya devam edebiliriz.”
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’un internet oyunları yakında çalışmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un internet oyunları yakında çalışmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un internet oyunları yakında çalışmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "