Okunma

Microsoft Paint tamamen yenileniyor!


09 Ekim 2016 Pazar 07:00
Microsoft Paint tamamen yenileniyor!

Microsoft Windows’un ilk çıkışından itibaren hemen hemen her sürümünde bulunan resim düzenleme yazılımı Paint, aradan yıllar geçmesine rağmen büyük bir değişime uğramadığı için diğer resim düzenleme yazılımlarının karşısında oldukça zayıf kaldı.

ABD merkezli teknoloji şirketi, geç de olsa Paint uygulamasını yenilemek için kolları sıvadı. WalkingCat isimli bir Twitter kullanıcısının bugün paylaştığı tanıtım videoları, yenilenen Paint‘i gözler önüne seriyor.

Paint ile 3D Çizim Yapmak Artık Mümkün!

Paint’in baştan aşağı yenilenen arayüzünü bir kenara bırakalım, sahip olunan 3D çizim desteği büyük değişimin başlı başına bir göstergesi. Windows 10 için yeniden tasarlanan Paint, 3D nesneler oluşturmanızı ve üzerinde özgürce değişiklikler yapmanızı sağlıyor.

Yeni kalem desteği ve geliştirilen fırça seçenekleri ile çizim yeteneklerinin en üst seviyeye çıkarıldığı Paint, dokunmatik ekran ile kullanım konusunda ciddi iyileştirmeler ile geliyor.

Böylece Windows işletim sisteminin dokunmatik ekrana sahip olan bilgisayarlarda sunduğu rahatlık, Paint gibi bir resim düzenleme uygulaması ile pekiştiriliyor.

Microsoft’un yenilenen Paint uygulamasını ne zaman kullanıcılara sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak tahminler, Microsoft’un 26 Ekim günü New York’ta düzenleyeceği ürün tanıtım etkinliğinde yeni Paint’in duyuracağı yönünde.

:: Microsoft’un yenilenen Paint uygulaması sizce nasıl olmuş?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

7 thoughts on “Microsoft Paint tamamen yenileniyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  w10 daki 3d builder ile aynı değil mi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 10'da kayda değer en iyi yeniliklerden biri olur. Taa Windows Vista'dan beri aynı olan Paint'in değişikliğe ihtiyacı vardı.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  devrim niteliğinde bir yenilik helal olsun. . .

 4. SDN Okuru dedi ki:

  paint terk…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  iOS'e de gelsin

 6. SDN Okuru dedi ki:

  appleden sonra geç oldu biraz

Yorum yazın

Geri bildirim