Okunma

Microsoft Para Saçtı!


18 Ekim 2010 Pazartesi 15:15
Microsoft Para Saçtı!

“Artık joysticke gerek yok çünkü Joystick sizsiniz” sloganıyla tanıtılan, oyun oynamak için hiç bir kumandaya ihtiyaç duymayan Kinect, çok yakında, Microsoft Xbox 360 konsolu için satışa sunulacak ve Amerikalı şirket, konsol pazarındaki Japon rakiplerine meydan okuyacak. Geçtiğimiz hafta itibariyle tanıtılan Windows Phone 7 de, Android ve BlackBerry OS gibi işletim sistemlerini geride bırakmak için piyasaya sürüldü.

 

Elbette böyle hedefleri başarmak için büyük bir değirmen gerekiyor ve bu değirmen, suyla değil Amerikan doları ile dönüyor. Burger King, Pepsi, YouTube, Nickelodeon, Disney ile Kinect için reklam anlaşmaları yapıldı ve kampanyanın bedeli 500 milyon doları aşıyor. Bir 500 milyon dolar da Phone 7 için harcanacak. Microsoft, gelişmekte olan bazı ülkelerin borcunu önemli ölçüde kapatabilecek parayı, iki projeye yatırmış durumda.

:: Sizce, harcanan 1 milyar doların karşılığı alınabilecek mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Para Saçtı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Para Saçtı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Para Saçtı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "