Okunma

Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz sunacak!


16 Aralık 2018 Pazar 16:00
Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz sunacak!

Şirket uzun süredir giyilebilir cihazlar ile gündeme gelmiyordu. Yeni duyurduğu giyilebilir cihaz patenti ile Microsoft Parkinson hastaları için önemli bir özelliği yeni akıllı saatlerinde ve bilekliklerinde barındıracak!

Microsoft Parkinson için önemli bir patent sundu!

Öncelikli olarak giyilebilir cihaz patentinin detaylarına göre, akıllı bilekliğin veya saatin ortasında konumlandırılan fakat ayarlamalara izin verilebilecek şekilde monte edilen bir dizi aktüatör bulunmaktadır. Aktüatörler ve özel sensörler bitişik bir eklemde veya tüm uzuvlarda istemsiz hareketi azaltmak veya dengelemek için insanın dışarıdan hissetmediği fakat vücuttaki titremeyi azaltacak titreşimler oluşturacak.

Bir nevi titreşime karşı titreşim ile cevap vererek, hem kriz anlarını hem de normal zamanları dengeleyerek hastaları rahatlatacak. Eğer Microsoft patentinde vurguladığı gibi cihazı geliştirebilirse, bu durum Parkinson veya buna benzer diğer hastalıklardan muzdarip insanlar için önemli bir yaşam iyileştirme aracı niteliğinde olacaktır.

Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz patentini sundu! SDN-1

Bu ana özelliklerle birlikte, söz konusu cihazların pilini tek bir şarjla tam bir güne izin verecek kadar verimli yapmak isteniyor. Wi-Fi ve Bluetooth gibi özelliklerin yanı sıra birden çok iletişim protokolü söz konusu olacak. Bu nedenle cihazların bazı izleme ve raporlama özelliklerine sahip olması bekleniyor.

Umarız kısa sürede pazara sunularak, Parkinson gibi önemli hastalıklara sahip olan bireylerin hayatlarını daha iyi yaşama şansı sağlar. Teknolojinin bu tür gelişim süreçlerini sonuna kadar destekliyor ve teknolojik gelişimlerin sadece kar amacı güdülerek yapılmaması gerekliliğini vurgulamak isterim.

Peki, sizce bu cihazlar bu tarz hastalıklarda yeteri kadar etkili olabilir mi yoksa dikkat toplamak amaçlı yapılmış bir patent işlemi mi?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz sunacak!”

  1. Anonim dedi ki:

    beyin pili riskli bence bu saat daha iyi keşke yapsalar

" Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz sunacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz sunacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Parkinson için giyilebilir cihaz sunacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "