Okunma

Microsoft, PhoneFactor’u Satın Aldı


07 Ekim 2012 Pazar 14:20
Microsoft, PhoneFactor’u Satın Aldı

Microsoft, çok etkenli yetkilendirme sağlayıcısı PhoneFactor‘u satın aldı. Bulut müşterilerine ve uygulamalarına sunduğu oturum açma ve yetkilendirme seçeneklerini genişletmek isteyen Microsoft, böylelikle hızlanan bulut bilişim rekabetinde öne çıkmayı hedefliyor.

PhoneFactor tarafından sunulan oturum açma süreçleri, mobil cihazlar ve uygulamalarda giriş yaparken güvenlik standartlarını yükseltiyor. Günümüzde bankalar tarafından da sıklıkla kullanılan SMS ile doğrulama gibi oturum açma süreçleri sunan PhoneFactor, ayrıca sesli çağrılar ve bazı akıllı telefon güvenlik uygulamalarını da portföyünde bulunduruyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/windows_server_2012_haber1346845611.jpg

Outlook Web Erişimi ve İnternet Bilgi Servisleri gibi ürünlerde Microsoft ile halihazırda çalışmakta olan PhoneFactor; satın almanın ardından Office 365 ve Azure Aktif Klasör gibi bulut ağırlıklı ürünlere de genişleyecek. 2001 yılında kurulan ve yaklaşık 50 çalışanı bulunan şirketin Microsoft’a ne kadar mâl olduğu ise açıklanmadı.

:: Mobil güvenliğe gereken önemi veriyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft, PhoneFactor’u Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, PhoneFactor’u Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, PhoneFactor’u Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "