Okunma

Microsoft’tan 40 Sorun 40 Çözüm


04 Şubat 2011 Cuma 08:30
Microsoft’tan 40 Sorun 40 Çözüm

Bilgisayar ortamında sorunlar ve çözümler genellikle at başı gitmez. Sorunlar, çözümlerden daha fazladır. Microsoft, bu açıdan kendi payına düşeni Fix it uygulamasıyla yapıyor! 40 farklı sorun için 40 farklı otomatik çözüm sunuyor. Hem de kullanıcıyı hiç yormadan, uğraştırmadan…

Çözüme Giden Kolay Yol

Microsoft’un Fix it Yardım ve Destek Merkezi, sorunlara otomatik çözümler sunuyor. Biraz daha açmak gerekirse, size adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatmaktansa, belirlenen çözümü kendi uyguluyor. Nasıl mı?

40 Farklı Soruna Otomatik Çözümler

Yapmanız gereken bağlantıya tıklayarak Microsoft’un Fix it sayfasına ulaşmak. İçeriğinde “En Uygun Çözümler“, “Windows“, “Internet Explorer“, “Windows Media Player“, “Xbox ve Zune“, “İş Yeri“, “Server ve Enterprise” ve “Diğer” olmak üzere, 8 ana başlık bulunuyor.

Başlıkların üzerine geldiğinizde ise, resimdeki örnekte olduğu gibi alt başlıklar ile karşılaşıyorsunuz. Sorun yaşadığınız seçeneği seçmek için ikinci adıma geçiyorsunuz. İlgili konuyu belirledikten sonra, sıra üçüncü aşamaya geliyor.

Üçüncü Aşama

Sonuçları görüntüle veya yürüt” başlığıyla açılan bölümde, ister arama yapabilir, ister de ekrana gelen seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Belirlediğiniz sorunun hemen yanında yer alan “Çalıştır” ve “Daha fazla öğren” linkleri dikkat çekiyor.

“Daha fazla öğren” kısmı çok önemli. Zira burada, seçtiğiniz çözüm neticesinde nelerin düzeleceğini detaylı bir biçimde görebiliyorsunuz. Eğer doğru tercihi yaptığınızdan eminseniz, “Çalıştır“a tıklayıp, ilgili düzeltme aracını indiriyorsunuz.

Kurulum Ve Düzeltmek

İlgili yazılımı indirdikten sonra yapmanız gereken, üzerine çift tıklayıp kurmak. Genellikle 1 MB’dan küçük dosyalar olan bu uygulamalar, kısa sürede kurulup, düzeltme işlemine başlıyor. Bu süreçte, sık sık uyarı ekranlarıyla karşılaşıyorsunuz. Uygulamanın neler düzelteceği bir kez daha hatırlatılıyor…

Böylelikle kullanıcı sadece, küçük bir fix dosyası indirip, sorunu standart birkaç tık ile kolaylıkla çözüyor. Microsoft’un Fix it sayfasında, 40 kadar sorun ve çözüm bulunuyor. Ulaşmak için tıklayın.

:: Fix it sayfası sayesinde, Microsoft hizmetlerinde yaşadığınız problemleri aşabildiniz mi?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft’tan 40 Sorun 40 Çözüm”

  1. erenberk dedi ki:

    Ben bir ara denemiştim ama benim sorunumu çözememişti Benimki demek ki o 40’ın içinde yokmuş…

  2. HapS dedi ki:

    windows 98 i tamir eden bir program vardı fixit adında o geldi aklıma

" Microsoft’tan 40 Sorun 40 Çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan 40 Sorun 40 Çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan 40 Sorun 40 Çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "