Okunma

Microsoft Sözünü Tuttu


30 Mayıs 2009 Cumartesi 17:09
Microsoft Sözünü Tuttu

SSD diskler Windows 7 işletim sistemi altında daha yüksek bir performans ile çalışıyor. Bu ilk bakışta ilginç gelebilir. Fakat yapılan testlerde SSD diskler Windows 7 işletim sistemi altında Windows Vista ile kıyasla daha performanslı çalışıyorlar.

Testlerde SSD disklerle birlikte klasik sabit diskler de kullanıldı. Her iki disk, Windows 7 ve Windows Vista işletim sistemi altında çalıştırıldı. Sabit diskler herhangi bir fark göstermedi.  Okuma ve yazma performansı her iki işletim sisteminde aynı kaldı. Oysa SSD disklerle yapılan testlerde, Windows 7 işletim sisteminde 228 MByte/sn’lik bir okuma performansı elde edildi. Windows Vista ile yapılan testlerde sadece 186 Mbyte/sn’lik bir veri transfer oranına ulaşıldı.

Yazma testinde ne yazık ki benzer bir fark görülmedi. Windows 7 altında yapılan testlerde SSD diskler 106 MByte/sn’lik bir orana ulaştı. Windows Vista,  86.4 MByte/sn’lik bir transfer oranında kaldı.

SSD diskler Windows 7 işletim sisteminde çok daha iyi çalışıyorlar.

 

Windows 7 bu testlerde sabit diskleri daha iyi kontrol edebileceğini gösterdi. SSD diskler, okumada %35, yazmada da %23’e kadar fark attılar. Microsoft, bu testler sayesinde Windows 7 işletim sistemi ile verdiği sözleri tuttuğunu şimdilik gösterdi.

:: SSD disklerin performansı Linux ve MacOS işletim sistemlerinde de artar mı ?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Sözünü Tuttu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Sözünü Tuttu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Sözünü Tuttu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "