Okunma

Microsoft Stajyerleri İşe Başladı


01 Temmuz 2009 Çarşamba 10:36
Microsoft Stajyerleri İşe Başladı

Yenilikçi yazılımlarıyla bireylerin potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan Microsoft, bu yıl stajyer almak için özel bir program uyguladı. Microsoft‘ta staj yapmak isteyen gençlerden başvurularını farklılıklarını ortaya koyabilecekleri bir proje hazırlayarak bu projelerini bir blog hazırlayarak sunmalarını isteyen Microsoft, stajyerlerini yapılan başvurular arasından belirledi. Microsoft bu yıl yaz dönemi için 55’e yakın stajyere görev verdi.

Yarışma için yapılan başvurular arasından yöneticilerin titiz elemeleri sonucunda Yiğit Taner Akçok ve Yasemin Tek’in projeleri ödüle hak kazandı. Yiğit Taner Akçok, pazarlama fikri olarak geliştiridği Microcard projesi; Yasemin Tek ise Microsoft Surface teknolojisini kullandığı engellilerin bilgisayar kullanmasını özendiren çalışmasıyla Microsoft Türkiye’de staj yapma olanağına kavuştu.

 

Microsoft’da staj yapmak iyi bir proje hazırlamaktan geçer.

 

Microcard projesi, lisanslı Microsoft yazılımı alan tüketicilere bazı avantajlar sağlamak ve kullanıcıları lisanslı yazılım kullanmaya özendirmek için geliştirildi. MicroCard, lisanslı ürün kullanıcılarına indirim sağlayabilecek bir kart olarak tasarlandı. Türkiye‘nin her köşesinde kablosuz erişim alanları oluşturulduğunda, telko operatörleriyle anlaşmalı olarak lisanslı kullanıcıların internete ücretsiz ulaşabilmesi gibi imkanlar sunan bu proje, yasal yazılım kullanımını teşvik eden pazarlama bakış açısı nedeniyle Microsoft Değerlendirme Kurulu‘ndan en yüksek puanı aldı.

Yasemin Tek ise projesinde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için Microsoft Surface teknolojisinden yararlandı. Microsoft Değerlendirme Komitesi tarafından kurumsal sosyal sorumluluk örneği olarak ele alınan proje, teknolojiyi üretmek kadar onun farklı alanlarda yenilikçi kullanımının taşıdığı önemi sergilemesi açısından büyük ilgi gördü.

:: Birinci olan projeler daha çok Microsoft’u sevindirecek projeler?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Stajyerleri İşe Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Stajyerleri İşe Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Stajyerleri İşe Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "