Okunma

Microsoft, Strateji Değiştiriyor


20 Temmuz 2009 Pazartesi 13:36
Microsoft, Strateji Değiştiriyor

1975’ten bu yana bilişim dünyasının nabzını tutan Microsoft, yıllardır defansif ve sakin bir şirket politikası izliyordu. Rekabette olduğu firmaların saldırgan tavırları, Microsoft’un bu tavrını değiştirmeyi başarmış gözüküyor. Zira son haftalarda Microsoft yetkililerinden gelen açıklamalar daha ofansif, daha saldırgan bir çizgide.

 


Microsoft başarılı olmak istiyorsa, Vista’dan daha iyi bir OS ile karşımıza çıkmalı.


Önümüzdeki 10 yıllık süreç, teknoloji ve bilişim firmaları açısından son derece önemli. Zira son teknoloji yeni ürünler bir bir piyasaya sunulurken, teknoloji çağı olarak bir sıçrama aşamasında olduğumuzu söylersek yanlış olmaz. Microsoft‘un bu dönemden en yüksek karla ayrılan taraf olmak için atak bir tavır sergilediği konuşuluyor.

:: Microsoft’un bu tavrını başarılı buluyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft, Strateji Değiştiriyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu ne şimdi? Her sayfada mutlaka Microsoft adı geçsin diye yapılmış bir haber mi?

" Microsoft, Strateji Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Strateji Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Strateji Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "