Okunma

Microsoft Sürücüsüz Otomobil Üretecek mi?


04 Haziran 2016 Cumartesi 17:00
Microsoft Sürücüsüz Otomobil Üretecek mi?

Google, Apple gibi asıl faaliyet gösterdiği dal otomobil olmayan şirketler; yeni nesil sürücüsüz, elektrikli otomobiller konusunda girişimlerde bulunmayı tercih etmişlerdi.

Teknoloji sektörünün bir başka dev şirketi Microsoft’un sürücüsüz otomobil teknolojileri ile ilgilendiği iddiaları ise teknoloji gündemini meşgul etmeye başladı.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Microsoft sürücüsüz otomobil teknolojileri ile ilgilenme yoluna gidiyor.

İddiaların gündeme gelmesi ise, Microsoft’un İş Geliştirme Başkanı Peggy Johnson’un Converge Teknoloji Konferansı’nda yaptığı açıklamadan ileri geliyor.

Peggy Johson Konferans’ta yaptığı açıklamada, şirketin kendi özerk sürücüsüz otomobil üretiminde bulunmayacağını; fakat sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda destekçi olarak yer alacağını ifade etti.

16-06/04/peggy-j-photo-mobile-forum-1024x683.jpg

Microsoft’un sürücüsüz otomobil teknolojilerine yönelik olarak ilgili diğer şirketlere verebileceği yardımın ise öncelikli olarak yazılım sağlama şeklinde olabileceği belirtiliyor.

Şirketin ara verimliliğine yönelik performansının yadsınmayacak düzeyde olacağını söyleyebiliriz.

Konu ile ilgili henüz detaylı bilgi bulunmasa da, Microsoft’un gelecek süreçte doğrudan ya da dolaylı olarak sürücüsüz otomobil teknolojilerine adım atma yönünde hazırlık içerisinde olacağını ifade edebiliriz.

:: Microsoft’un sürücüsüz otomobil teknoloji konusunda dolaylı ya da doğrudan olarak yer alacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Microsoft Sürücüsüz Otomobil Üretecek mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft sürücüsüz araç ile ugrasacagina gitsin win. 10 un sorunlarını halletsin yukledigim oyunların hiçbirini açmıyor bu nasıl iştir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Otobanda mavi ekran verirse sçtk.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft İğrenç bir firma, face yazılan biryorumdan dolayı eposta nın ip bilgilerini istek üzerine şak diye vermiş. Müşteri gizliliğini hiç düşünmeyen bir firma, sakın eposta larını kullanmayın.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft İğrenç bir firma, face yazılan biryorumdan dolayı eposta nın ip bilgilerini istek üzerine şak diye vermiş. Müşteri gizliliğini hiç düşünmeyen bir firma, sakın eposta larını kullanmayın.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Önce adam gibi bir işletim sistemi yapsınlar telefonlara sonra arabaya girişsinler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Önce adam gibi bir işletim sistemi yapsınlar telefonlara sonra arabaya girişsinler

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft elini neye atsa mindar ediyor. Boşuna bu sektöre giripte para kaybetmesin.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Maavi ekran çıkar gene

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yayınlamayın bu yorumu Peggy Johnson olacaktı orası iyi çalışmalar

 10. SDN Okuru dedi ki:

  OOO harika Olur !
  abone Olun

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft o kadar kaliteli bir firma degil yani zor:)

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Mikropsoft ucunda para olan herşeyde başarılı olur. Evet akıllı telefonlardaki işletim sistemlerinin bedava olması büyük bir talihsizlikti :))

" Microsoft Sürücüsüz Otomobil Üretecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Sürücüsüz Otomobil Üretecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Sürücüsüz Otomobil Üretecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "