Okunma

Microsoft, Talko Firmasını Satın Aldı!


22 Aralık 2015 Salı 11:20
Microsoft, Talko Firmasını Satın Aldı!

Uzun süredir çeşitli firma ve yazılımları satın alarak bünyesine katmaya devam eden Microsoft‘un son durağı Talko oldu.

Microsoft, eski baş yazılım mimarı Ray Ozzie tarafından kurulan Talko mesajlaşma uygulamasını satın aldı. Talko sosyal ağ uygulamalarından ziyade sesli, yazılı vb. içeriklerle takım içi iletişimin sağlanmasını kolaylaştıran ve binlerce işyerinin kullandığı bir yazılım.

15-12/22/talko-1.jpg

Microsoft blogunda ve Talko’nun web sitesinde duyurulan satın almanın bedeli açıklanmadı. Microsoft’un Skype for Business adı altında entegre bir şekilde kullanmaya devam edeceği Talko, önümüzdeki birkaç ay içinde tamamen kapanacak. Bu nedenle kullanıcıların verilerini yedeklemeleri isteniyor. Ray Ozzie ise Microsoft’a geri dönmeyeceğini ancak tüm ekibin Microsoft dahilinde Skype ve Skype for Business üzerinde çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Talko’nun Skype for Business‘ı daha kurumsal bir yapı haline getirmesi bekleniyor.

:: Talko’yu kullanma şansınız oldu mu?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft, Talko Firmasını Satın Aldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adam Microsofttan nasıl bıktıysa ayrılıp şirket kurmuş ve Microsofta onu satmış. Yani Microsoftta harcanacağını hesaplamış ve daha iyi olanını yapmış.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu da batar artık

" Microsoft, Talko Firmasını Satın Aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Talko Firmasını Satın Aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Talko Firmasını Satın Aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "