Microsoft To-Do for Mac, güncelleme aldı!


18 Haziran 2019 Salı 14:18
Microsoft To-Do for Mac, güncelleme aldı!

Microsoft To-Do for Mac yazılımı, yeni bir güncelleme aldı. Genel anlamda; Windows 10, Mac, iOS, ve Android platformları için aktif olarak indirilmeye hazır olan Microsoft To-Do’nun Wunderlist ile olan çekişmesi sürüyor. İkisi de bulut tabanlı bir görev yönetimi uygulaması işlevini görüyor. Buradan hareketle bu ikili, birbirinin rakibi olarak kullanıcılara hizmet sunmaya devam ediyor.

Microsoft To-Do for Mac güncellemesi Wunderlist’i ekarte etmek istiyor!

Mac işletim sistemleri için de hazırlığını tamamlayan Microsoft To-Do, en yakın rakibinin sahip olduğu bütün avantajları ele alarak görev yönetimi alanının lideri olmaya çok istekli. Mac kullanıcıları, bu sayede, artık yeni bir kullanım ile bundan böyle önemli işlerini not etmek için bir internet tarayıcısına ihtiyaç duymayacaklar.

Versiyon 1.59 ile güncellenen yazılım notlarında göze çarpan ilk faktör, Microsoft’un kullanıcılara yaptığı bir çağrı oldu. Microsoft, ekiplerinin bu güncelleme üzerinde çok çalıştığını ve her şeyin, olması gerektiği gibi, yolunda gittiğini ifade etti. Ayrıca kullanıcılarının fikirlerini de çok önemsediğini belirten şirket, yeni fikirlere sahip olan kişilerin de firmaya bir geri bildirim vermeleri adına şu mesajı paylaştı:

“Bir fikriniz mi var? Bir özellik öneriniz mi var? Peki, yardıma ihtiyacınız var mı? Bunlardan herhangi birine “evet” diyorsanız, “Ayarlar” (settings) kısmına gelin ve uygulama içi destek bölümünden (in-app support) bize ulaşın. Sizden haber almak istiyoruz.”

Microsoft To-Do for Mac nedir? Başarılı olabildi mi?

Microsoft To-Do for Mac; günlük görevlerinizi takip etmenize yarayan, cihazlarınızın arasında senkronize yapmanızı sağlayan, dosyalarınızı yönetmenize yardımcı olan, hatırlatmalar eklemenize ve arkadaşlarınız ile listeler kurup onları birbirinizle paylaşmanıza vesile olan bir bulut yazılımıdır.

Microsoft To-Do for Mac nedir

Peki, başarılı olabildi mi? Microsoft 2017’de To-Do’yu ilk kez piyasaya sürdüğünde, sürecin sonunda Wunderlist’in yerine geçeceğini söylemişti. Bununla birlikte proje, kısa sürede bir takım teknik zorluklarla karşılaştı. Uygulamanın Amazon Web Services mecrasından Azure’a taşınması için esasen yeniden yazılması gerekiyordu. 2019 Haziran dönemindeyiz. Wunderlist, tüm büyük platformlar için hizmet vermeye ve güncelleme almaya devam ediyor. Hedeflediğini gerçekleştiremeyen Microsoft, Wunderlist ile olan rekabetini sürdürecek gibi gözüküyor.

Uygulamanın Mac versiyonuna ulaşmak ve Microsoft To-Do for Mac güncellemesi hakkında bilgi almak istiyorsanız “buraya” tıklayabilirsiniz.

 
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft To-Do for Mac, güncelleme aldı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Ne güncellemesi yahu? İlk defa yayınlandı. Önceden yoktu. Browser üzerinden erişiliyordu. İçerik kalitesi gittikçe düşüyor.

    1. Anonim dedi ki:

      Yerlerde

" Microsoft To-Do for Mac, güncelleme aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft To-Do for Mac, güncelleme aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft To-Do for Mac, güncelleme aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "