Okunma

Microsoft TV İşine mi Giriyor?


29 Kasım 2010 Pazartesi 18:04
Microsoft TV İşine mi Giriyor?

Popüler teknoloji firması Microsoft, söylentilere göre uzun süredir televizyon mecrasını bilgisayar sistemlerine taşıyacak “yeni” bir projenin üzerinde çalışıyor. Media Center platformunun kapsamlı bir entegrasyonunu da içerisinde barındıracak olan firma, bu sayede Google’ın Google TV ve Apple‘ın iTV‘sine rakip olacak.

Şu sıralar teknoloji dünyasında yer alan birçok önemli firma, televizyon yayınlarını bilgisayar platformları ile bağdaştırmanın en pratik ve işlevsel yolunu/yollarını arıyor. Burada sektöred yer alan potansiyel müşterileri kaçırmak istemeyen Microsoft, söylentiler ile ilgili bir açıklama yapmadı.

:: Microsoft sizce bu sektörde başarılı olabilir mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft TV İşine mi Giriyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    girer kardeşim girer bunlarında girmediği yer kalmıcak 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Microsoft TV işine girmiyor kendisi zira IP-TV’nin temellerini atan şirketlerden biri ve birçok IP-TV standartını belirleyen firmada yine Microsoft.

" Microsoft TV İşine mi Giriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft TV İşine mi Giriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft TV İşine mi Giriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "