Okunma

Microsoft üç ekranlı telefon ile şaşırtacak!


12 Mayıs 2018 Cumartesi 08:00
Microsoft üç ekranlı telefon ile şaşırtacak!

Çift ekranlı katlanabilir cihazları gelecekte sıkça göreceğiz gibi gözüküyor. Sanıyoruz ki Microsoft ise bunu bir adım öteye götürmek niyetinde. Microsoft üç ekranlı telefon patenti ile geleceğe adeta yatırım yapmış durumda.

Microsoft üç ekranlı telefon nasıl olacak?

Microsoft dışında birçok elektronik devi de katlanabilir cihazları konseptten gerçek hayata getirmek üzere sıkı bir Ar-Ge süreci içerisinde. Öte yandan, yeni Microsoft patenti üç ekranı ile biraz daha alışılmışın dışında kalıyor.

Baştan beri üç ekran diyoruz ancak bu üçüncü ekranın konumu biraz farklı. Bu ekran, telefonun iki adet ekranının ortasında yer alan menteşe kısmında bulunuyor. Üçüncü ekran alanını 06 ile biten sayılarla tespit etmeniz mümkün. Menteşeye sabitlenen ekran ise 08 ile biten rakamlarla gösteriliyor.

Microsoft üç ekranlı cihaz

Patent, iki ana ekran alanı arasında bulunan menteşenin ekran olarak cihaz tamamen açıldığında görev alacağını ortaya koyuyor. Yani cihaz kapalıyken bu alan herhangi bir şey göstermeyecek. Cihaz açıldığında ise üçüncü ekran alanı, daha büyük ekranlardan biri ya da ikisiyle ilişkili olabilecek bilgiler gösterecek.

Örnek olarak bu alanın telefonun ses çıkışını yönetmek için kullanılabileceği veriliyor. Kullanıcı ilk ekran alanında görüntülenen bir uygulamadan, ikinci ekran alanında farklı bir uygulamaya geçmek için bu üçüncü ekranla etkileşime geçebilecek.

Microsoft üç ekranlı cihaz

Patent bu ekranın kullanımı ile ilgili olarak daha birçok örneğe de yer veriyor. Katlanabilir ekranın yanı sıra cihaz katlandığında iki veya daha fazla parçaya ayrılan ekran örnekleri bile mevcut.

Tabii ki patentler her zaman gerçek hayatta uygulamaya geçemeyebiliyor. Yani Microsoft tarafından böyle bir cihaz hiç sunulmayabilir. Hatta başka bir şirkete bu patentin lisanslaması bile yapılabilir. Şimdilik tek yapabileceğimiz bekleyip görmek.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft üç ekranlı telefon ile şaşırtacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft üç ekranlı telefon ile şaşırtacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft üç ekranlı telefon ile şaşırtacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "