Okunma

Microsoft’un Mobil Hedefleri


14 Mayıs 2008 Çarşamba 21:00
Microsoft’un Mobil Hedefleri
Mobil piyasasında Windows Mobile ile ciddi bir paya sahip olan Microsoft, dört yıllık bir süreçte bu payı %40‘a çıkarmayı hedefliyor. Microsoft’un Asya yetkililerinden Eddie Wu‘nun açıklamasına göre ayrıca 2008 mali yılında 20 milyon Windows Mobile ürünü hedefine de ulaşılacak.

140 Farklı Model

Sony Ericsson‘dan Samsung‘a kadar 50 cihaz üreticisinin, 140’ın üzerinde Windows Mobile tabanlı modeli 160 farklı mobil operatörde kullanılmak üzere ürettiğine dikkat çeken Wu, Microsoft‘un şimdiki odağının Windows Mobil 6.1‘e ağırlık vermek olduğunu ve Windows Mobile 7’yi 2009‘a kadar çıkarmayı düşünmediklerini de açıkladı.

Linux Planları Bozabilir

Öte yandan, piyasa analistlerine göre Microsoft için 2012’de %40 hedefine ulaşmak o kadar da kolay olmayabilir. Çünkü Linux tabanlı cihazlarla yakın zamanda sıkı bir rekabet söz konusu. Pazar araştırmacıları, 2013 yılına kadar orta ve üst seviye mobil cihazların %20‘sinin Linux işletim sistemine geçeceğini tahmin ediyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’un Mobil Hedefleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Mobil Hedefleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Mobil Hedefleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "