Okunma

Microsoft Vazgeçmiyor


09 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
Microsoft Vazgeçmiyor
Portatif müzik cihazları cephesinde Apple iPod‘a karşı Zune ile mücadele eden Microsoft, GameStop gibi bazı büyük mağazaların talep azlığı nedeniyle Zune ürünlerinin satışını durdurmasından etkilenmemiş görünüyor. Firma, Zune ürün yelpazesi için gelecek planlarını açıklarken, dokunmatik ekrana geçişin de kaçınılmaz olduğundan bahsetti.

Gelecek Dokunmatik Ekranda

Zune’dan bağımsız olarak ekranı olan her cihazın bir noktada dokunmatik özellikle donanacağını belirten Microsoft yetkilisi Robbie Bach, hangi ürün serisi olursa olsun fiziksel tuş takımının yerini yakın zamanda dokunmatik ekran arayüzünün alacağını öngördü. Henüz net bir cihaz ismi geçmezken, Microsoft‘un dokunmatik ekrana geçme fikri, iPod Touch‘un aylar önceki çıkışının ardından biraz geç kalınmış bir hamle gibi görünüyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Vazgeçmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Vazgeçmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Vazgeçmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "