Okunma

Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak!


05 Kasım 2014 Çarşamba 08:35
Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak!

Microsoft ve Dropbox önemli bir iş birliği ile kullanıcıların karşısına çıktı. Office uygulamasına bulut tabanlı bir yapıyı entegre etmek isteyen Microsoft, kendi servisi One Drive‘ın yanı sıra Dropbox ile anlaşmaya gitti.

Eşzamanlılık artacak

Anlaşmanın iki önemli ayağı bulunuyor. Bunlardan birisi, Dropbox üzerinden kullanıcıların doğrudan Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını düzenleyebilmesi. Bir diğeri ise kullanıcıların Office belgelerini Dropbox mobil uygulaması üzerinden kolayca paylaşabilmesi. Office kullanıcıları artık birçok cihazda daha yüksek eşzamanlılık kazanacak ve daha etkin bir şekilde çalışabilecek.

14-11/05/dro-news.jpg

Karşılıklı kazanç

Her iki şirket açısından da önemli görünen iş birliği sonucunda Microsoft, Dropbox kullanıcılarını kendi Office uygulaması ya da servislerine yönlendirirken, Dropbox ise bulut depolama tarafında kullanıcıların ilk tercihi haline gelecek. Microsoft‘un kendi bulut servisi One Drive‘a rağmen Dropbox’ı tercih etmesinin en büyük nedeni olarak Dropbox‘ta 35 milyar Office dökümanının depolanması gösteriliyor. Bakalım yeni ortaklık nasıl sonuçlar doğuracak?

:: Hangi bulut servisini kullanıyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    OneNote programının senkronizasyonu çok sıkıntılı. Ona bi el atsınlar.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Dropbox sıkıntı olur

" Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "