Microsoft Ve Fujitsu’dan Bulut


26 Temmuz 2010 Pazartesi 11:52
Microsoft Ve Fujitsu’dan Bulut

Teknoloji sektöründen Fujitsu ile yazılım dünyasından  Microsoft, bulut bilişim konusundaki işbirliklerini bir adım ileri taşıdılar. Bu yeni adımla, Microsoft, yeni Windows Azure platformunu Fujitsu veri merkezlerinde kullanıma sunuyor. (Microsoft’tan İlginç Hamle)

Öte yandan Fujitsu, Microsoft Windows Azure platformunu kullanarak, müşterilerine ve yazılım kuruluşlarına yönelik bulut servisleri ve çözümleri geliştiriyor. Bu servis ve çözümler, özellikle sistem entegrasyonu, servis yönetimi ve bulut bilişim ortamına veri aktarımı konularına odaklanıyor.

Fujitsu ve Microsoft arasındaki uzun soluklu işbirliğinin kapsamını daha da zenginleştiren bu yeni adım sayesinde, iki kurumun sahip olduğu birikim ve deneyim, gerek büyük ölçekli, gerekse orta ve küçük ölçekli şirketler için bulut bilişim alanında büyük avantajlar sağlayacak.(IE Yapımcılarından Açıklama Var!)Microsoft geleceğin iş sahası cloud computing için şimdiden söz sahibi olmak istiyor.

Şirketler, bu avantaj sayesinde, iş uygulamalarını büyük boyutlu, karmaşık yapılı BT ortamlarından, bulut bilişimin esnek, kullanışlı ve tasarruflu ortamına taşıyabilecekler.

Bu işbirliği kapsamında Fujitsu, Windows Azure platformuna uyum için kendi uygulamalarını da geliştiriyor. Fujitsu tarafından Windows Azure platformu temelinde geliştirilecek ilk uygulamalar, Fujitsu Tatebayashi System Center başta olmak üzere, öncelikle şirketin Japonya‘da yer alan veri merkezlerinde, daha sonra da dünya çapında 2010 yıl sonu itibariyle kullanıma girecek. Buna ek olarak, Fujitsu küresel ölçekte müşterilerine Windows Azure platformu üzerinde geliştirilmiş servisler sunacak.

Azure eğitimi verecek

Fujitsu, Windows Azure platformu üzerinde uygulama geliştirilmesi ile ilgili olarak, müşterilerine ve yazılım firmalarına danışmanlık hizmetleri vermek üzere 5.000 kişilik bir uzman danışman ekibine eğitim verecek. Öte yandan, Fujitsu ve Microsoft işbirliği kapsamında, yeni geliştirilecek bulut servislerinin pazarlama ve satışına yönelik aktiviteler ve çalışmalar da gerçekleştirilecek.

Bulut bilişim konusuna gerçekleştirdiği büyük ölçekte yatırımla bu alanda önde gelen kurum olan Microsoft’un geliştirdiği Windows Azure platformu, Fujitsu’nun bulut bilişim konusunda belirlediği üç ana kulvar olan, Servis olarak Altyapı (IaaS), Servis olarak Platform (PaaS-Platform as a Service), Servis olarak Aktivite alanlarını ve bu kapsamda geliştirilen ürün portföyünü destekliyor.

Servis olarak Aktivite, bu servisi kullanan müşterilere, teknolojik kavramlardan ziyade iş terimleri kullanılarak oluşturulan iş odaklı servislere abone olarak yeni iş modelleri geliştirme imkanı sağlıyor. Fujitsu ve Microsoft arasındaki işbirliğinin kapsamını geliştiren bu yeni adım, her iki şirketin müşterileri için, yeni iş senaryolarına hızlı adapte olabilme imkanı sağlıyor. (Microsoft Web Servisleri)

:: Sizce bulut bilgişlem ne zaman yaygınlaşmaya başlayacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Ve Fujitsu’dan Bulut konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Ve Fujitsu’dan Bulut ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Ve Fujitsu’dan Bulut ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!