Okunma

Microsoft ve Nokia Anlaştı


14 Ağustos 2009 Cuma 12:10
Microsoft ve Nokia Anlaştı

Anlaşma kapsamında, iki şirket mobil profesyoneller için verimlilik çözümlerinin tasarım, geliştirme ve pazarlama çalışmalarına başlayacaklar. Bu işbirliğinin sonucunda Nokia’nın Symbian cihazlarında Microsoft Office Mobile ve Microsoft‘un iletişim, takım çalışması ve cihaz yönetimi yazılımlarının çalışmasını sağlayacaklar. Bu çözümler Nokia’nın kurumsal kullanıma yönelik ürettiği Nokia Eseries cihazlarından başlayarak Nokia’nın birçok akıllı telefonunda kullanılabilecek. İki şirket ayrıca bu çözümleri işletmelere, şebeke operatörlerine ve bireylere pazarlayacaklar.

 

Nokia gelecek yıl akıllı telefonlarında Microsoft Office Communicator Mobile yazılımını, ardından daha diğer Office uygulamalarını ve ilgili yazılımları sunmayı hedefliyor.

 

Microsoft ve Nokia ender bir şekilde harmanladıkları kurumsal deneyim ile tüketici anlayışı birleşimine sahipler ve bu değerlerini mevcut yazılım ve hizmetler konusundaki işbirliğine ek olarak gelecek Nokia cihazları için yepyeni bir kullanıcı deneyimini birlikte tasarlamak için de kullanacaklar. Bu deneyimler mobil profesyonellerin giderek artan ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere şirketlerin bünyesindeki bu konuya adanmış ekipler tarafından birlikte oluşturulacak.

:: Bu işbirliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft ve Nokia Anlaştı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mükemmel

" Microsoft ve Nokia Anlaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft ve Nokia Anlaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ve Nokia Anlaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "