Okunma

Microsoft ve Yahoo Resmen Anlaştı!


29 Temmuz 2009 Çarşamba 21:57
Microsoft ve Yahoo Resmen Anlaştı!

Bu sefer dedikodu doğru çıktı ve henüz bu sabah duyurduğumuz Microsoft-Yahoo anlaşması resmiyete döküldü. İki yıl süren tatlı sert görüşmelerin sonrasında, Microsoft ve Yahoo internet aramalarını ve reklamlarını kapsayan 10 yıllık bir iş anlaşmasını imzaladı.

Her iki firmanın da CEO‘ları tarafından atılan imzalar sonrası, Microsoft, Yahoo’nun arama teknolojilerine özel erişim hakkı kazanırken, yakın zamanda bunları yeni gözdesi Bing‘e entegre etmesi de imkan dahilinde. Anlaşmanın en önemli noktası ise, Bing’in Yahoo siteleri için de özel algoritmik arama ve ücretli arama platformu haline gelecek olması.

Meydan Microsoft’a Kaldı

Yani Yahoo bir nevi arama motorunun anahtarını Microsoft’a bırakıp, web portalı ve Flickr gibi diğer ürünleriyle öne çıkacak. Yahoo ayrıca hem Microsoft’un hem de kendisindeki arama reklamları için başlıca satış gücü olarak devreye girecek. Ancak diğer reklam kollarında iki firma da kendi işlerini ve satış ekiplerini koruyacak.

Onaylandıktan sonra tam olarak devreye girmesi 2 yılı bulacak olan anlaşma, Microsoft’un Yahoo’yu satın alması değil, iki şirketin iş ortağı olması anlamına geliyor.

:: Yılan hikayesinin sonucu olan bu anlaşma hakkında görüşleriniz neler?

Bilgi İçin : ChoiceValueInnovation.com
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft ve Yahoo Resmen Anlaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft ve Yahoo Resmen Anlaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ve Yahoo Resmen Anlaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "