Okunma

Microsoft, WP MarketPlace’ı Değiştiriyor


08 Ağustos 2012 Çarşamba 07:15
Microsoft, WP MarketPlace’ı Değiştiriyor

Microsoft, geçtiğimiz gün Office 2013 için uygulama mağazası olan Office Store‘u beta olarak kullanıma sunmuştu. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Windows 8 için de uygulama mağazası oluşturan Microsoft, uygulama mağazasına Windows Store adını vermişti. Microsoft’un Store adlı mağazalarından Windows Phone‘da nasibini alacak.

Windows Phone 7 ile beraber Marketplace adıyla sunulan uygulama mağazası, 100.000 uygulamayı geçmiş durumda. Google Play Store ve App Store’a göre daha hızlı bir şekilde büyüyen Marketplace’ın adı değişiyor.

Microsoft, aldığı kararla MarketPlace‘ın adını Phone Store olarak değiştirecek.

Windows Phone 7 için yazılan uygulamaları da çalıştıracak olan Windows Phone 8, ayrıca Windows 8 için yazılan uygulamaları ufak değişikliklerle çalıştırabilecek. Windows 8 ile aynı alt yapıyı kullanan Windows Phone 8, market yapısı olarak da Windows 8‘e benzeyecek.

Windows 8 ekosistemi için yazdığımız yazıya buradan, Windows Phone 8 ile ilgili çıkan son yenilikleri de buradan öğrenebilirsiniz.

:: Phone Store sizce iyi bir market ismi mi?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft, WP MarketPlace’ı Değiştiriyor”

  1. Ultrayer6 dedi ki:

    kendi 100.000’den fazla uygulamasını çalıştıracak + windows 8 için yazılmış olan uygulamaların bazılarını çalıştırabilecek + windows phone 7 uygulamalarını da çalıştıracak.

    ohh daha ne olsun

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Özenti

" Microsoft, WP MarketPlace’ı Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, WP MarketPlace’ı Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, WP MarketPlace’ı Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "