Okunma

Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu?


28 Mayıs 2014 Çarşamba 14:00
Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu?

Microsoft CEO’su Satya Nadella, San Fransicsoda gerçekleştirilen Kod Konferansı sırasında teknoloji gündemine ve Microsoft‘un gelecek planlarına yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu. CEO‘nun değindiği konular arasında şirketin Xbox bölümünün satılacağı yönündeki iddialar da vardı.

Xbox için farklı bir plan yok

Bazı yatırımcıların bu yöndeki çağrılarına rağmen Nadella, Xbox bölümü için hali hazırdaki durumdan farklı bir planları olmadığını belirtti. Yazılımın kolay işlenebilir bir kaynak olduğunu belirten yeni Microsoft CEO‘su, pazara donanım sunmanın Microsoft için her zaman ana amaçlardan biri olacağını belirrti.

Mobil ve buluta öncelik

Bu yılın başlarında eski CEO Steve Ballmer‘dan görevi devralan ve ilk açıklamalarında servisler ve aygıtlardan çok mobil ve bulut hizmetlerine ağırlık vereceğinin işaretlerini veren yeni CEO Nadella‘nın bu tavrı, yatırmcılarda Xbox bölümünün satılacağı beklentisini doğrumuştu. Son açıklamalarla birlikte bu konudaki spekülasyonlar da son bulmuş oldu.

:: Microsoft’u donanım alanında başarılı buluyor musunuz?

 




yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox ms için sadece bir konsol değil wp ve win 8 in oyun sistemi Xbox Live yi temel alıyor ayrıca Microsoft studios Xbox ın alt kolu ms nin Xbox ı satması demek oyun pazarından tamamen çekilmesi demek ki bunu asla yapmazlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  abi nasıl xbox şuan hala iyi diyebiliyorlar hala anlamıyorum… kabul edil artık yha.. bu round kesinlikle SONY’nin…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  28.05.2014 17:14 çok doğru söylemişsin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nokiayıda almak planlarımozda Yo demişlerdi yemezler

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox ps4 e gore daha iyi ve en yüksek pazar payı onda ama biraz daha geliştirilmeai gerktiğini düşünüyorum

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox ı satmamaları iyi olmuş

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Geliştirmeli bence o zaman xbox piyasaya hakim olacaktır gerçi 2014 verilerine göre xbox önde

 8. SDN Okuru dedi ki:

  xbox konsolunu daha iyi hale getircekse satsın…xbox one başarısız bir konsol değil…kullanıyorum gayet memnunum…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Wp yaşadı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Satmaz, yapmaz zaten öyle birşey. PS4, XBOX ONE’dan ne kadar iyi olursa olsun ***** ONE daha çok multimedya kutusu özelliği taşıyor oyun konsolundan çok. Bence donanımı düşük vermek şu an için yapılan bir satış taktiği nasıl Xbox360 larda oldu sonra 250gb’lık verisyonu slim falan çıkardılar yok dahili wi-fi daha iyi soğutma 3 kımızı ışık yok falan filan, bence gene aynısını yapacaklar. Piyasada NEXT-GEN oyunlar daha yeni yeni geliyor. Oyunlar tam anlamıyla yerleşsin tam optimizasyon uyumluluk sağlansın ondan sonra çıkarır PS4’den çok daha güçlü bir XBOX ONE bide buna güzelcene “bundle” yapar fiyatınıda ayarlar. Zaten şu an elinde PS3 veya XBOX360’ı olanların çoğu yeni nesil bir konsol almadı idare ettiği kadar, oynattığı kadar oynatıp ondan sonra yeni nesile geçmeyi düşünüyorlar. Ne zaman yeni oyunlar Xbox360 veya PS3’e çıkmayacak o zaman yeni konsol almanın zamanı gelicek. İşte o sırada Microsoft gidip daha üst düzey XBOX ONE’ı tanıtır :/

" Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Xbox Bölümünü Satıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "