Okunma

Microsoft, Yahoo ve Amazon El Ele!


24 Ağustos 2009 Pazartesi 06:54
Microsoft, Yahoo ve Amazon El Ele!

Bilişim dünyasında dev firmaların bir koalisyon oluşturması çok sık karşılaşılan bir şey değil. Fakat kimi zamanlar, bu dev firmalar kendi kar oranlarını koruyabilmek için rakiplerinden de destek alabiliyorlar. Bugünlerde de benzer bir durum yaşanıyor. Microsoft, Yahoo ve Amazon, Google’ın elektronik kitap hizmetini saf dışı bırakabilmek için üçlü bir koalisyon oluşturmaya karar verdi.

 

Kitap yayıncılarının Google’ı tercih etmesinin akabinde yaşanılan birliktelikte, kütüphaneler ile de ortak çalışma içerisine girilecek. Konuyla ilgili olarak Microsoft ve Yahoo, bu birlikteliği doğrularken, Amazon henüz bir yorum yapmadı. Önümüzdeki günlerde ise koalisyonun işe yarayıp yaramayacağını göreceğiz.

:: Bu koalisyon hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft, Yahoo ve Amazon El Ele!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    google asla yıkılmaz bence

  2. SDN Okuru dedi ki:

    google yıkmak biraz zor

" Microsoft, Yahoo ve Amazon El Ele! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Yahoo ve Amazon El Ele! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Yahoo ve Amazon El Ele! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "