Microsoft’a göre akıllı telefon dönemi bitti!


03 Mayıs 2017 Çarşamba 21:01
Microsoft’a göre akıllı telefon dönemi bitti!

Geçtiğimiz günlerde sizlere Microsoft’un, Windows Phone’a artık yatırım yapmayacağını, geliştirmeyi yakın zamanda keseceğini duyurmuştuk.

Elbette bu gelişme Microsoft’un artık akıllı telefon üretmeyeceği anlamına gelmiyor. Ancak şirketteki üst düzey geliştiricilerden Alex Kipman, akıllı telefonların ömrünün bittiğini iddia ediyor.

Kipman, yaptığı bir açıklamada akıllı telefon çağının bittiğini düşündüğünü söyledi. Henüz insanların bunun farkına varmadığını söyleyen Kipman, Microsoft HoloLens gibi gerçek ve sanal dünyayı birleştiren cihazların akıllı telefonların yerini alacağını iddia etti.

 Microsoft'a göre akıllı telefon dönemi bitti-SDN.jpg

Microsoft, HoloLens’i neredeyse iki buçuk yıl önce duyurmuş ancak geçtiğimiz yıl geliştiriciler için satışa sunmuştu.  HoloLens henüz tüketiciler için satışa sunulmuş olmasa da isteyen herkesin 3000 dolar karşılığında Microsoft’tan satın alabileceğini söyleyelim.

Microsoft’tan yeni bir arttırılmış gerçeklik atağı gelebilir!

Microsoft’un yanı sıra  Magic Leap ve Apple’dan sürekli arttırılmış gerçeklik alanında çalıştıklarına dair haberler gelse de Microsoft’un henüz güçlü rakiplerinin olmaması, HoloLens’in geliştirici versiyonunun satışının sürekli ertelenmesine sebep oluyor.

Aslında Kipman’ın da içinde bulunduğu ekibin HoloLens’i geliştirdiği düşünüldüğünde, akıllı telefonların yerini alacak cihaz olarak HoloLens’in gösterilmesi çok da şaşırtıcı bir olay değil.

Kipman’ın gelecek ile ilgili oldukça iddialı tahminleri, Microsoft’un HoloLens’te olduğu gibi gerçek ve sanal dünyayı bir araya getiren cihazlar ve arttırılmış gerçeklik üzerinde çalıştığının işareti olabilir. 

::Sizce akıllı telefon çağı ne zaman sona erecek? Akıllı telefonlardan sonra hangi cihaz kullanılacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

55 yorum - “Microsoft’a göre akıllı telefon dönemi bitti!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu tip arkadaşlar projeleri üzerinde çalışırken gerçek dünyayı yitirip en önemli şeyin kendi projeleri olduğunu sanıyorlar. Cep telefonunu bırakıp kafanızda böyle büyük ve ağır gözlüğümsü bir şeyle bütün gün dolaştığınızı düşünebiliyor musunuz? Ben düşünemiyorum. Sıkılınca çıkarıp cebine çantana sığdırabilecek misin? Kafan terlemeyecek mi? Oyun oynarsın, sanal gerçekliği tadarsın, kabul. Telefonla konuşurken, mesajlaşırken, internete girerken. banka işlemi yaparken, müzik dinlerken vb sanal gerçeklik neyime benim?

" Microsoft’a göre akıllı telefon dönemi bitti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’a göre akıllı telefon dönemi bitti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’a göre akıllı telefon dönemi bitti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 2. 2 Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın! Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın!
 3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!