Okunma

Microsoft’ta SmartGlass’a Hazırlık Başladı


17 Temmuz 2012 Salı 08:09
Microsoft’ta SmartGlass’a Hazırlık Başladı

Microsoft, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen E3 fuarında basın gösteriminde SmartGlass özelliğini tanıtmıştı. SmartGlass özelliği sayesinde Xbox konsolunu herhrangi bir tabletten ya da akıllı telefondan yönetmek mümkün olacaktı. Aynı zamanda konsol ile etkileşimli olduğu için tablette izlenilen filmi konsola atmak ya da konsolda izlenilen filmi tabletten yönetmek de mümkün hale gelecekti.


quickplay ve discover yeni eklenen menüler

Bunun adımları da artık atılmaya başladı. Microsoft, App Store‘da bulunan My Xbox Live uygulamasını güncelledi. Daha önceden iPhone‘a gelen Xbox 360‘ı yönetme özelliği geliştirilerek iPad‘e de geldi. Böylece iPad‘den Xbox‘u yönetmek, Quickplay özelliğiyle son oynananları açmak ya da discover bölümündeki film ve demo önerilerine tıklayarak anında konsoldan açmak mümkün.

Yine aynı şekilde konsolda izlenilen filmi durdurmak, ileri geri sarmak ve benzeri birçok özelliği iPad‘den yapmak mümkün. Hem de filmin bilgilerini de film konsolda oynarken iPad’den bakabilirsiniz.

Ancak uygulamanın Türkiye hesapları için açık olmadığını belirtelim. Henüz Xbox Live sistemi resmi olarak Türkiye’de bulunmadığı için uygulama da Türk hesaplarıyla indirilemiyor. İndirmek için Amerika, İngiltere ve benzeri Xbox Live olan ülke hesaplarını kullanmak gerekiyor. Birçok kişi bu tarz uygulamaları indirmek için bedava ikinci bir hesap olarak Amerika‘yı kullanıyor. Böyle bir hesabınız varsa indirebilirsiniz. Uygulama zaten ücretsiz olarak sunuluyor.

:: SmartGlass özelliğinden umutlu musunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft’ta SmartGlass’a Hazırlık Başladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bi alt yazı desteği koymadılar arkadaş ya :/

" Microsoft’ta SmartGlass’a Hazırlık Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’ta SmartGlass’a Hazırlık Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’ta SmartGlass’a Hazırlık Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "