Okunma

Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Yeni Ödül


17 Şubat 2014 Pazartesi 07:00
Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Yeni Ödül

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında güvenlik ödül programını duyuran Microsoft, ikinci büyük ödülünü verdi. 100 bin dolarlık en üst ödülü ilk kez Ekim ayında dağıtan şirket, yaklaşık 3 ay aradan sonra sonra ikinci müjdeli açıklamayı yaptı. İlk ödülü kazanan Amerikalı James Forshaw‘dan sonra ikinci ödülün sahibi Çinli güvenlik araştırmacısı Yu Yang oldu.

Windows 8.1 açığı buldu

Çin merkezli enformasyon teknolojileri şirketi NSFOCUS çalışanı Yu Yang, Windows 8.1 üzerinde daha önce keşfedilmemiş bir güvenlik açığını raporladı. Araştırmacının ödüle hak kazandığı yönündeki bilgi, şirketin Ödül Avcıları Onur Listesi sayfasından duyuruldu. Ayrıca, Microsoft Kıdemli Güvenlik Stratejist Grubu Lideri Katie Moussouris gönderdiği tweet ile araştırmacıyı tebrik etti.

Toplam 253 dolar dağıtıldı

Microsoft‘un yayımladığı onur listesinde Yu Yang ve ilk büyük ödülü kazanan James Forshaw dışında da başka isimlerde yer alıyor. Windows 8.1 ve Internet Explorer 11 üzerinde çeşitli açıklar bulan tüm araştırmacılar değişen miktarlarda para ödülü kazanmış durumda. Microsoft‘un ödül programının başından bu yana dağıttı toplam rakamın ise 253 bin dolar olduğu belirtiliyor.

:: Kullandığınız yazılımlarda küçük açıklar ya da buglar keşfettiğiniz oldu mu?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Yeni Ödül”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Microsoft sana niye para versin..Sen de calıs,fikir üret sen de kazan o zaman..Alısmıssınız yattıgınız yerden….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok paran varsa bize de ver M$ … bir yanda cepleri zaten dolu olanlar ceplerine daha fazla para doldururken diğer taraftan insanlar açlıktan ölüyorlar. bizde böyle bakıyoruz, haber yapıyoruz, okuyoruz falan filan…

  3. mdkbet dedi ki:

    microsoft’tan bahsettiğimizde ödülün verilmesi değil de verilememesi haber olurdu esas

" Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Yeni Ödül konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Yeni Ödül ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Yeni Ödül ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "