Okunma

Microsoft’tan 2 Kritik Yama


29 Temmuz 2009 Çarşamba 06:20
Microsoft’tan 2 Kritik Yama

Dün itibariyle Microsoft, Internet Explorer ve Visual Studio‘ya ait güvenlik ve açıklarla ilgili kritik yamalar yayınladı. Bunların 2’si güvenlikle ilgili güncellemeler ve toplamda yazılımların 6 açığını birden kapatıyor. Buradaki yama, bellek kayıplarıyla ilgili açıkları düzeltiyor. Bu yama, Windows’un tüm versiyonları için, “kritik” sıfatıyla yayınlandı.


Windows için yayınlanan yamalara 2 tane daha eklendi.

Diğer bir yama ise Visual Studio için yayınlandı. Buradan ulaşabileceğiniz yama, Active Template Library (ATL) ile ilgili 3 açığı kapatıyor.

:: Windows 7’de de yamalarla uğraşacak mıyız?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’tan 2 Kritik Yama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan 2 Kritik Yama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan 2 Kritik Yama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "