Okunma

Microsoft’tan Attack Surface Analyzer!


20 Ocak 2011 Perşembe 15:30
Microsoft’tan Attack Surface Analyzer!

Attack Surface Analyzer, Windows’u geliştiren çekirdek kadronun elinden çıkmış başarılı bir uygulama. Çalışma prensibi ise son derece basit: Kurulduktan sonra, sisteminizin genel durumunu belirten görsel bir rapor hazırlıyor. Kurduğunuz her yazılımın ardından rapor güncelleniyor.

Böylece sistem kaynaklarına saldıran zararlıların nasıl ortaya çıktığı ve hangi programlardan faydalandığı belli oluyor. Sistem yöneticisi, zaafları bu şekilde tespit edip, gerekirse belli yazılımlardan kurtulup, önlem alabiliyor. Yazılım, hangi uygulamanın ne kadar tehdit barındırdığını da saptıyor. Microsoft’tan Attack Surface Analyzer’ı indirmek için bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

:: Bu tür bir araçtan faydalanmayı düşünüyor musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft’tan Attack Surface Analyzer!”

  1. cgrszone dedi ki:

    İncelemek lazım

" Microsoft’tan Attack Surface Analyzer! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Attack Surface Analyzer! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Attack Surface Analyzer! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "