Okunma

Microsoft’tan Duygulandıran Reklam!


03 Şubat 2014 Pazartesi 07:05
Microsoft’tan Duygulandıran Reklam!

ABD‘de dün akşam gerçekleşen Amerikan Futbol Ligi final karşılaşması Super Bowl‘un TV yayını arasında yayımlanan Microsoft reklamı izleyenleri duygulandırdı. ALS hastası eski bir NFL (Amerikan Futbol Ligi) oyuncusunun seslendirdiği reklam filmi, teknolojinin insanlığa faydaları üzerine odaklanıyor.

Filmde, Steve Gleason adlı eski futbolcunun Surface yardımı ile konuşabilmesinin gösterildiği açılış sahnesinden itibaren, teknolojinin yardımıyla aşılan engeller gözler önüne seriliyor. Gleason‘un sesinden “Teknoloji Nedir?, Neler Yapabilir?” şeklinde sorularla başlayan reklam, teknolojinin insanoğluna sunduklarını çarpıcı örneklerle izleyicilere aktarıyor.

Teknolojinin Gücü

Engelleri ortadan kaldıran teknolojinin bizleri kavuşturacak gücü olduğu vurgulanan reklam filminde, birbirinden uzak yerlerde olan insanların nasıl bir araya gelebildiğini gösteren sahneler de etkileyici anlar arasında.

Kony 2012 kampanyasından uzay çalışmalarına, fiziksel engelli hastalardan kanser tedavisine birçok alanda insanlığın yardımına koşan teknolojinin, insanoğluna tanıdığı salahiyeti duygusal bir tonda işleyen reklam filmi internette de ağızdan ağza yayılmaya başladı. “Enpowering” başlığıyla yayımlanan film YouTube‘da şimdiden 10 binlerce kişi tarafından seyredildi.

Lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri Steve Gleason‘un tarif ettiği gibi; “sessizliğimize ses veren, umutsuzluğumuza umut olan teknolojinin” etkileyici anlatımı ile baş başa bırakalım…

:: Teknolojinin yaşamınızdaki en büyük faydası hangi alanda?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft’tan Duygulandıran Reklam!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  güzel

 2. SDN Okuru dedi ki:

  daha fazla kazanmak için insan duygularını daha fazla sömürün, yeni trend bu reklamlama pazarında.. ne kadar süsleyip püslesenizde tek amacınız var, o da daha fazla çok daha fazla para kazanmak..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir reklam da biraz iPad Air reklamını andırıyor gibi…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bazı kısımları iPad Air reklamından çalıntı gibi. Ama diğer kısımları iyi.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  harika olmuş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  AMA …Microsoft gibi şirketler olmasaydı bu günlere de gelinemezdi….

 7. SDN Okuru dedi ki:

  teknoloji güzel ama microsoft değil

" Microsoft’tan Duygulandıran Reklam! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Duygulandıran Reklam! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Duygulandıran Reklam! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "