Okunma

Microsoft’tan Yeni Kablosuz Şarj Standı


05 Şubat 2015 Perşembe 18:50
Microsoft’tan Yeni Kablosuz Şarj Standı

Kablosuz şarj özelliği günümüzde bir çok üst düzey akıllı telefonda yer almasına karşın henüz yeteri kadar yaygınlaşmış değil. Bizi kablolardan kurtaracak olan bu güzel teknoloji maalesef üreticiler tarafından pek desteklenmiyor desek yeridir.

Tabi akıllı telefon üreticileri arasında bir firma var ki bu teknolojiye en çok desteği o veriyor. Baktığımız zaman Microsoft’un neredeyse bütün üst seviye akıllı telefonlarına kablosuz şarj desteğini verdiğini görüyoruz.

Microsoft’tan Işıklı Kablosuz Şarj Standı

Microsoft ayrıca bu alanda çeşitli ürünlerde tanıtmaya devam ediyor. Haberimize konuk olan cihaz ise yeni bir kablosuz şarj standı. Microsoft’un Nokia markasıyla piyasaya sunduğu bu yeni şarj standını diğerlerinden ayıran yanı ise oldukça şık neon ışığına sahip olması.

15-02/05/nokia-kablosuz-sarj-standi-1-1423140100.jpg

Microsoft bu yeni ürünüyle hem telefonunuzu şarj etmeyi hem de masalarınızı aydınlatmayı hedefliyor. Beyaz, yeşil ve turuncu olmak üzere üç farklı rengi bulunan kablosuz şarj standı, Lumia telefonunuzu üzerine bıraktığınız anda ışık saçmaya başlıyor.

Stant etrafına konumlandırılan ışıklar yardımıyla üzerinde durduğu yüzeyi aydınlatıyor. Elbette bu özelliği her zaman kullanmak istemeyeceğiniz için firma buna da çözüm bulmuş. Şarj standında konumlandırılan ışığın şiddetini dilediğiniz ayarlayabiliyor veya kapatabiliyorsunuz.

Ürünün diğer resimlerine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

15-02/05/nokia-kablosuz-sarj-standi-5.jpg

Standın etrafında bulunan bu ışıkları dilerseniz cihazınıza gelen bildirimleriniz içinde kullanabiliyorsunuz. Standı kullanmak içinse illa bir Lumia cihazınızın olmasına gerek yok. Bu stant ile Qi kablosuz şarj standartını destekleyen her hangi bir cihazı da şarj edebilmeniz mümkün.

Ancak cihazdaki ışık ayarlarını sadece Windows Phone cihazlar üzerinden değiştirebiliyorsunuz. Bu açıdan baktığımızda diğer cihazlar için kullanmakta pek mantıklı gözükmüyor açıkçası.

Nokia DT-903 ismindeki bu cihaz gücünü ise USB’den alıyor. Henüz ülkemizde satışı bulunmayan kablosuz şarj standının yurt dışındaki fiyatı ise 59,99 dolar.

:: Kablosuz şarj teknolojisini kullanıyor musunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Microsoft’tan Yeni Kablosuz Şarj Standı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sarj cıhazı arayuzden guzel

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Siemens SL65 sarj dokuna ozenmısler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  1. uzay temalı(nebula sanırım)lumia telefonun adı ***** 2.lumia ***** varmı arkadaş***** hoş duruyor aslında lumia serisi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz demiş ya. 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  icada bak be. neresi olmamış ,fıstık gibi fikir hem de gerçek olmuş. abuk sabuk hayalciler var bir de microsoft var.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok gereksiz demiş biri 🙂 ofiste kullandınmı hiç ? Şarj girişini folloş olmaktan kurtarmanın tek yolu bu, tak çıkar tak çıkar hoşuna gidiyorsa alma sen 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft xbox one gibi istisnaların dışında tasarım işini harbiden iyi yapıyor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ben kablosuz stand kullanıyorum Lumia 1520de çok iyi bence evet normalden biraz yavaş şarj olsada pil omrunu daha uzun kılıyor. Art daha sağlıklı bir şarj tekniği. Türkiye ye gelsin bundan almam lazım ışıklandırms çok iyi 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel cihaz mış

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Tam olarak kablosuz olmadığından ve de fiyatlarındandır.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  tanıtım niye macbook ile onu anlamadım ben? bir de çok gereksiz ve işlevsiz teknoloji. daha uzun sürede şarj oluyor ve şarj boyunca acil bir durumda telefonun şarj bağlantısını kesiyorsun. tek artısı havalı duruyor. bu da milleti cezbediyor.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  way sırf bunun için ms telefon alınır

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bence şarj yokken kırmızı şarj dolunxa yeşil yansın.

 14. TheFame dedi ki:

  Nokia bu kablosuz þarjý stand þeklinde destekleyen teknolojiyi Lumia 920den beri kullanýyordu fakat bu teknolojiyi kullanmasý cihazlarýn oldukça kalýn olmasýna sebebiyet veriyordu
  En son çýkan Lumia 1520 , Lumia 930 , Lumia 925 gibi modellerle biraz biraz bu kalýnlýk sorununun önüne geçmiþti
  Bundan sonra daha da bu sorunu çözeceklerini düþünüyorum
  Þarj standýna gelecek olursak ince ve hafif olmuþ ayrýca neon ýþýklandýrma da güzel olmuþ görselde turuncu renk var gayet güzel duruyor bi videoda yeþil renginide görmüþtüm bence tasarýmsal ve iþlevsel açýdan oldukça baþarýlý
  Bide Microsoft üst seviye cihaz duyurmalý artýk ben merak ediyorum açýkçasý Nokiadan sonra nasýl bi hamle yapacak çünkü Nokia 2016da sözleþmede mobil cihaz çýkarma konusundaki kýsýtlmasý biteceði için mobil piyasaya Android iþletim sistemiyle geri dönecek bunun sinyallerinide Foxconn a Nokia imzalý tablet çýkarttýrarak zaten fazlasýyla verdi

" Microsoft’tan Yeni Kablosuz Şarj Standı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Yeni Kablosuz Şarj Standı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Yeni Kablosuz Şarj Standı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "