Okunma

Microsoft’un En Büyük Hatası Ne?


19 Haziran 2009 Cuma 09:07
Microsoft’un En Büyük Hatası Ne?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir basın toplantısında Microsoft CEO’su kendisine sorulan ilginç bir soru karşısında soğuk terler döktü. Bir katılımcının “Microsoft’un bugüne kadar yaptığı en büyük hata neydi? Geçmişe dönüp bir şeyi değiştirebilseydiniz, bu ne olurdu?” sorusuna cevap vermeden önce bir süre düşünen Ballmer önce “Geçmişe dair hiçbir pişmanlığımız yok.” dese de sonra aklındakileri katılımcılarla paylaştı.

Sorunun cevabını merakla bekleyen katılımcıların büyük çoğunluğu Vista cevabını beklerken Ballmer farklı bir cevabı tercih etti. “Geçmişe dönüp de değiştirmek istediğim hiçbir şey yok. Ancak şunu söyleyebilirim ki arama motoru işine daha erken girebilirdik.” şeklinde bir cevap veren Ballmer, Bing ile birlikte geç de olsa iyi işler yaptıklarını ve yakın bir gelecekte bu konuda daha iyi olacaklarını dile getirdi.

:: Sizce bugüne kadar Microsoft’un yaptığı en büyük hata neydi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Microsoft’un En Büyük Hatası Ne?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bunların yaptığı herşey berbat nesi iyi ki

 2. SDN Okuru dedi ki:

  vista vista vista başka hata yok en büyük hatanızı kabullenin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  en büyük hatanız sorusuna cevap bulamamış tekelci zihniyet. ben size sıralarım. win7 ye uyumlu hotmail arayüzü, windowslive mail programı vista daha neler neler.. hepsi tam bir yüz karası olay

 4. SDN Okuru dedi ki:

  XP ye xp olarak devam etmeliydi. Sürekli XP yi yenileyip güncelleyip bu şekilde yapmalıydı. Vista hataydı. Arama motoru işine girmemesi hataydı. İnternet explorer şu anda önlenemez bir göçüş içinde.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  google ı kimse geçemez diyorum baaşka bişey demiyorum,+ olarak da vista olsun windows 7 olsun halen xp service packleri hala geç***** bir işletim sistemi yapması lazım ki insanlarda ki bütün tabuları yıkması lazım. Bu konuda daha yaratıcı şeyler bekliyoruz

" Microsoft’un En Büyük Hatası Ne? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un En Büyük Hatası Ne? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un En Büyük Hatası Ne? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "