Okunma

Microsoft’un Gözlüğü Testte


23 Ekim 2013 Çarşamba 11:30
Microsoft’un Gözlüğü Testte

Teknoloji devi Microsoft’un kendi gözlüğü üzerine çalıştığı iddia ediliyor. The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre şirket Google Glass benzeri internet bağlantılı bir gözlüğü ortaya çıkarmak için kolları sıvadı.

İddia edilen cihaz hakkında bilinen çok az detay olmasına rağmen Microsoft’un gözlük projesinin şirketin giyilebilir teknoloji alanına ilgisini gösterdiği vurgulanıyor. Microsoft’un bu alanda geçmiş denemeleri olduğu da biliniyor.

   
Microsoft SPOT Saat

Microsoft, ev elektroniği ve saatler gibi günlük kullanımı sık olan cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilen SPOT (Smart Personal Object Technology) projesi kapsamında saatler üretmiş, 2008 yılına kadar satışını sürdürmüştü.

Hali hazırdaki gözlük konseptinin Xbox aksesuarı olarak planlandığı yönünde tahminler de var. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bir Xbox One dökümanında, Fortaleza projesi olarak adlandırılan Kinect gözlüğün bulunması bu yöndeki tahminlere temel oluşturuyor.

  
İddia edilen Fortaleza Projesi (Kinect Gözlük)

Araştırma şirketi Gartner’ın tahminlerine göre yakın gelecek giyilebilir teknoloji alanında büyük şirketlerin rakabetine sahne olacak. Bu pazarın 2016 yılına kadar 10 milyar dolarlık bir büyüklüğe kavuşması bekleniyor.

:: Yakın gelecekte giyilebilir teknoloji alanında yeni ürünler bekliyor musunuz?   

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Microsoft’un Gözlüğü Testte”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft herzaman ilk tercih

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bazıları ms bin googleyi takip ettiğini arkasından gittiğini sanıyor yazık ki microsoft’un 200kusur patantini kullandığı için Microsoft a ücret ödeyen bir firma olduğunu bilmiyor googlenin. İşin daha komiği o googlenin Microsoft a ödediği patent paralarıyla Microsoft wp8 geliştiricilerine ödemeler yapması 🙂 ms şuan takıp eden değil edilen açıkça, ortada olan en büyük teknoloji firmasıdır. Microsoft un politikasını sevmem fakat başarısını da göz arda,etmem.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben Google Yerine Microsoftu Tercih Ederim…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hani test ?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  rekabeti peek severiiim

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Gözlük dediniz saat çıktı.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft durur durur bombayı patlatır 😀

 8. ikspi dedi ki:

  Parçaları toplama olursa ileride vestel, beko vs gözlükler görebiliriz. Microsoft google’ın arkasıdan gidiyor.

 9. faruksio dedi ki:

  Hiçbir şeyden de geri kalmaz

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ms kralını yapar lan. göötgle

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Google Glass tarzı bir şey olmaması daha iyi olur. Ancak sadece Xbox ile çalışacaksa gayet mantıklı bir seçim yapmış olur Microsoft. Google Glass varken, insanlar gidip Microsoft’un gözlüğünü almazlar…

" Microsoft’un Gözlüğü Testte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Gözlüğü Testte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Gözlüğü Testte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "