Okunma

Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti


15 Şubat 2014 Cumartesi 08:00
Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti

Yeni nesil konsol satışlarında PlayStation 4‘ün bir hayli gerisinde kalan Xbox One, Microsoft‘u da bir hayli zora sokmuş durumda. Bugüne kadar Xbox’ta irili ufaklı istifalara neden olan Xbox One, bu sefer büyük bir ismin firmayla yollarının ayrılmasına neden oldu.

MCV‘nin haberine göre 1989 yılından beri Microsoft’ta çalışan ve 2006 yılından beride Xbox Avrupa‘nın başındaki isim olan Chris Lewis, firmadan ayrılacağını açıkladı.

Lewis‘in bu ayrılık haberi Xbox‘ın yetkili ismi Yusuf Mehdi tarafından da doğrulandı. Mehdi, Lewis‘in ayrılık kararını başka firmalarda çalışmak istemesine bağladı ve Microsoft‘a sunduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti.

Mehdi her ne kadar Lewis‘in ayrılık kararını, şahsi alınmış bir karar olarak nitelendirse de, Xbox One‘ın Avrupa‘da PlayStation 4‘ün çok gerisinde kalmasının da bu ayrılıkta bir rolü var gibi görünüyor. Bakalım Microsoft’ta benzer ayrılıklar da yaşanacak mı? Bekleyip göreceğiz.

:: Sizce bu ayrılığın arkasında başka nedenler olabilir mi?




yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Microsoft’ta o kadar para olmasına rağmen şu Xbox’ı dört dörtlük yapamadılar.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    mehdi bile kurtaramaz.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    İLGİNÇ

" Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "