Okunma

Microsoft Omnia’nın Kamerasını Methediyor


16 Mart 2009 Pazartesi 10:39
Microsoft Omnia’nın Kamerasını Methediyor

Her ne kadar Samsung son Mobil Dünya Kongresi’nde Omnia’nın yeni modeli Omnia HD ile meraklılarını Symbian işletim sistemine geçerek şaşırttıysa da, Microsoft bu gidişata aldırmayarak resmi Windows Mobile sayfasında halihazırda satışta olan Omnia’ya methiyeler diziyor.


Microsoft, Samsung Omnia ile profesyonel çekime davet ediyor

“Konuşturan 5 megapiksel kamera” olarak başlık atılan sitede Samsung’un Omnia modeli buradaki mikro sitede profesyonel fotoğrafçıların cihaz ile yaptıkları son derece etkileyici çekimleri paylaşıyor. Üç profesyonel fotoğrafçının Omnia ile sahaya inerek çektikleri fotoğraflardan oluşan portfolyoların paylaşıldığı site Omnia’nın en azından Amerika’daki satışlarını küçük de olsa etkileyebilir. Fotoğrafları gördüğümüzde şaşırmadık çünkü daha önce yaptığımız incelemelerde bizlerde aynı yüksek kaliteli sonuçlara ulaşmıştık. Omnia’nın kamerası Windows Mobile sınıfı akıllı telefonlar içerisinde bulabileceğiniz en iyi kameralardan birisi niteliğinde.

Biraz komplo teorisyeni gibi düşünürsek, bu hamlenin yeni Omnia HD’de Symbian’a geçme nedeni olarak Omnia’da beklediğini bulamadığı söylentileri dolaşan Samsung’a Microsoft’un gönül borcu olduğunu söyleyebiliriz. Biraz zorlama ancak dedikodu kazanı başka türlü kaynamıyor.

:: Cep telefonu kamerası, fotoğraf makinesinin yerini tutar mı?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Omnia’nın Kamerasını Methediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    samsungun bu modelini çok ***** bir model

" Microsoft Omnia’nın Kamerasını Methediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Omnia’nın Kamerasını Methediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Omnia’nın Kamerasını Methediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "